SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2018
10. 1. 2018
První závody letošní sezóny přinesly úspěch našim mladým lyžařům.
Zdravím přátele lyžování, tak máme za sebou první závodní víkend přípravky a předžáků (Madeja Cup a POH) a jelikož jsem byla v roli startovacího trenéra, píši krátké info a postřehy. Ačkoliv to v pátek večer, když jsme přijížděli do ANDĚLSKÉ HORY vypadalo, že budeme spíše plavat, než lyžovat, závody se vyvedly nad míru skvěle. Radost a stav trenéru po prvním závodním víkendu je nadmíru uspokojující. Smidrs si po dlouhé době zatancoval, Bárt mínus další žebra po tanečku mezi bránami, Kudla v roli technické čety v Čenkovicích. :-) Gábina Kudělásková
Sobota Annaberg - Madeja Cup (ranní mlha se proměnila ve slunečný den) Katrin - 2x 1. místo - předžačky Lucka K. - 1x 7.místo,1x 10. místo - předžačky Dan - 1x 8.místo, 1x 13. místo - přípravka Ríša - 1x 24.místo, 1x 21. místo - přípravka Bruno - 1x 19.místo, 1x 26.místo - přípravka Neděle Čenkovice - POH (mlha celý den, technická četa nefungovala) Katrin - 1. místo - předžačky Lucka K. - 5. místo - předžačky Linda - 30. místo Dan - 3. místo - přípravka Ríša - 19. místo?? - přípravka Bruno - 7. místo - přípravka
11. 2. 2018
XXVIII.roč. Poháru Jaroslava Drápely Mistrovství KVY
Žáci lyžařského oddílu absolvovali ve dnech 10. a 11.2.2018 v Karlově pod Pradědem další velmi úspěšné závody. Celkem dovezly čtyři medajlová umístění a řadu dobrých umístnění v první dvacítce. mladší žáci slalom 1. Kuba Hlavoň, 2.David Skrušný mladší žačky slalom 2. Lucka Hlavoňová starší žačky obří slalom 1.Tereza Hlavoňová
Výsledky na stránce
18. 1. 2018
Náročné podmínky a spousta sněhu doprovázely mistrovství ČR v super-G. Hodně spokojená s dnešním dnem, respektive jeho výsledkem, může být vítězka Klára Kašparová z lyžařského oddílu Kometa Brno. Kromě prvního dospěláckého tituly kariéry totiž vyhrála i ten juniorský a navrch akademický, který se rovněž uděloval. „Je to absolutní pecka, vůbec jsem s něčím takovým nepočítala, jsem šťastná.“ Komentovala svůj výkon Klára na stupních vítězů. „Od rána to bylo o vytahování sněhu ze závodní stopy, hodně pomohli závodníci a trenéři, stahovali jsme to před začátkem závodu asi šestkrát. Nakonec se to ale zvládlo a všichni jsou zdraví, takže to hodnotím jako dobrý závod,“ prohlásil ředitel MČR Ladislav Forejtek za pořádající Ski Team Svatý Petr. Klára Kašparová se po super-G vyhoupla do čela Českého poháru.
Mistrovský titul v super-G pro Kláru Kašparovou aneb tři mouchy jednou ranou
27. 3. 2018
Vynikající závěr lyžařské sezóny mladé lyžařky Komety Brno
Úspěšné zakončení lyžařské sezóny zvládla sjezdařka Katrin Kudělásková (U12). Z Kidstrophy 2018 v rakouském Zauchensee přivezla pro SKP Kometa 3.místo v obřím slalomu. Kidstrophy je mezinárodním dětským závodem ve kterém startuje více než 16 států a letošního již 15. ročníku se zůčastnilo přes 450 dětí. Katrin ve své kategorii U12 soutěžila celkem se 49 lyžařkami a nestačila jen na dvě soupeřky obě z Rakouska. 1 POLAK Lea 37,08 2 HILLBRAND Lana 37,22 3 KUDELASKOVA Katrin 37,33
11. 4. 2018
I.ročník finále soutěže “MÁŠ NA TO” moravských středních škol.
Boj o postup byl napínavý a podařilo se to jen těm nejlepším, přijdte je podpořit 13.4.2018 do areálu SKP Kometa Brno, kde proběhne celomoravské finále. Doufáme, že naši Jihomoravané se nestratí.
14. 5. 2018
Nova Cup je cyklistický seriál horských kol (MTB) pro širokou veřejnost. Do seriálu Nova Cup je každoročně zahrnuto několik závodů na území České republiky. Trasa 2. závodu seriálu APACHE STOLOVÉ HORY vedla malebnými lesními cestami kolem pískovcových skal a smrkovými lesy chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko. Trasa na 72 km přinesla pěkné technické úseky a převýšení 2 580 m. Náš tým ve složení Konečný Radim, Přikryl Petr a Molák Dominik skončil v kategorii firemních týmů na 3. místě v čase 06:28:19.02 s odstupem jen 00:02:54.17 na vítězem.
3. místo v týmech na APACHE STOLOVÉ HORY závodu seriálu NOVA CUP.
28. 5. 2018
Mistryní Evropy v jízdě na koni je policistka Eva Kovaříková
Ve dnech 25. 26. května 2018 se v Brně konal 21. ročník mezinárodního policejního mistrovství ČR v jezdectví 2018, kterého se zúčastnili jezdci z osmi evropských zemí. Nejvíce ocenění získali policisté z jižní Moravy, kde slouží také úřadující mistryně Evropy Eva Kovaříková.
Záštitu nad akcí, na jejíž organizaci se podílely také Sportovní klub policie Kometa Brno (SKP Kometa Brno) a UNITOP ČR, poskytli policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál. Mistrovství bylo slavnostně zahájeno v pátek 25. května 2018 na náměstí Svobody v Brně, kde se za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie ČR představily jízdní ekipy z osmi evropských států České republiky, Polska, Slovenska, Ruska, Maďarska, Německa, Holandska a Velké Británie. Policii ČR reprezentovali jezdci z krajských ředitelství policie hl. m. Prahy, Jihomoravského a Zlínského kraje a zástupci městské policie z Prahy a Ostravy. Slavnostní akt si nenechala ujít řada významných hostů, představitelů policie a zástupců veřejnosti.
22.10. 2018
8. 8. 2018
Náborové dny do dětské přípravky badmintonu.
Nábor je určený pro nadějné hráčky a hráče ve věku 5 - 10 let. Bližší info u vedoucí Junior teamu Hanky Pospíšilové tel: 739 056 868 nebo u vedoucího oddílu Kometa Brno - badminton Martina Svobody tel: 777 008 698 Na ukázkové hodiny vybavte děti sportovním oblečením a sportoní obuví se světlou podrážkou. Raketa není potřeba, pokud máte vemte sebou.
MČR v sálové cyklistice hostil areál SKP Kometa Brno.
V sobotu 20. října se v areálu Sportovního klubu policie Kometa Brno uskutečnilo MČR v sálové cyklistice a to disciplíny krasojízda a kolová. Pro českou reprezentaci to byla poslední možnost nominovat se na Mistrovství světa. Do Brna se proto sjela celá česká reprezentace a všichni závodníci velmi bojovali o možnost startu na Mistrovství světa, které se koná ve dnech 22.- 25. listopadu v LIÉGE /Belgie/. Mistrovská soutěž o titul Mistra ČR se vydařila nejen organizačně ale hlavně závodnickou bojovností, jak v nemilosrdných vzájemných soubojích v kolové, z nichž vyšla vítězně a překvapivě dvojice Svitávky Pavel Richter a Pavel Vitula , ale především předvedeným výkonem a stříbrnou medailí v krasojízdě jednotlivců 19 letým Ondřejem Hanzlíčkem , členem našeho oddílu krasojízdy, za Jakubem Maškem ze Sokola Řečkovic a před Martinem Kouřilem z Němčic na Hané. Oba naši sportovci Ondřej Hanzlíček a Tomáš Rozbořil startující za SKP Kometa Brno si zajistily nominaci na Mistrovství světa 2018 v Belgii v disciplíně krasojízda jednotlivci muži. Popřejme jim hodně štěstí,aby se jim i mezi světovou elitou co nejlépe dařilo.
19. 11. 2018
Policisté - sportovní střelci z Jižní Moravy patří k absolutní světové špičce
Před pár hodinami skončilo 2. Světové policejní mistrovství světa v praktické střelbě v Guangdong v Číně. V konkurenci policejních střelců ze 73 zemí světa, ukázali policisté z Jižní Moravy, že pokud to situace vyžaduje, umějí použít služební zbraň. Klára Kalendová získala v jednotlivcích žen celkově 5. místo Radim Maděránek v jednotlivcích mužů celkově 6. místo A spolu se svými kolegy Miroslavem Zapletalem, který byl celkově 7. a Evou Seidlovou celkově 16., V soutěži družstev žen 5. místo, smíšený tým reprezentace Policie ČR pak obsadil 5. místo v celkovém světovém pořadí států Ovšem absolutní úspěch je druhé místo a stříbrná medaile družstva mužů.
22.12. 2018
Sportovcem roku 2018 se stala Klára Kašparová
Klára Kašparová, dokázala v letošním roce neuvěřitelný výkon na mistrovství ČR v super-G, porazila všechny soupeřky a stala se mistryní ČR v lyžování. Ale kromě prvního dospěláckého titulu kariéry, vyhrála i ten juniorský a navrch akademický. Klára tak navázala na svůj loňský úspěch ve skicrossu na II. zimní olympiádě mládeže v norském Lillehammeru, kde získala pro Českou republiku bronzovou medaili. Součástí vyhlášení, které proběhlo na Nové Radnici v Brně, bylo i ocenění nejlepších policejních sportovců. Vynikající sportovní výkon v letošním roce podali dva policisté Jihomoravského kraje. Nejprve zvládli nominaci do čtyřčlenného Českého policejního střeleckého týmu. Poté na druhém Světovém policejním mistrovství světa v praktické střelbě v Guangdong v Číně v konkurenci 73 zemí světa ukázali, jak pracují policisté z Jižní Moravy. Klára Kalendová v jednotlivcích celkově 5. místo Radim Maděránek v jednotlivcích celkově 6. místo A spolu se svými kolegy, Miroslavem Zapletalem celkově 7. a Evou Seidlovou, celkově 16. Družstvo žen získalo 5. místo. Smíšený tým reprezentace Policie ČR obsadil 5. místo v celkovém světovém pořadí Ovšem absolutní úspěch je stříbrná medaile družstva mužů. Prostě nejlepší policejní střelci jsou z KŘ policie Jihomoravského kraje a patří k absolutní světové špičce.