SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2023
20. 9. 2022
Informace pro sportovce policisty a policistky, pro studenty a studentky Policejní akademie a také pro civilní zaměstnance Policie ČR – věnující se aktivně atletice!
Z pověření Evropské unie policejního sportu (USPE) bude UNTIOP ČR pořádat Policejní mistrovství Evropy v Praze ve dnech 28. – 31. 08. 2023. Program disciplín je redukovaný (v závorkách limity pro možnou účast v reprezentaci) Muži: 100 m (11.90), 400 m (55.00), 1500 m (4:20), 5000 m (17:30), výška (200), dálka (660), koule (14 m), disk (45 m), oštěp (55 m) Ženy: 100 m (13.00), 400 m (60.00), 800 m (2:25), 3000 m (11:00), výška (160), dálka (550), koule (11,50), oštěp (35 m) a společná disciplína štafeta mix 4x 400 m Zájemci o reprezentaci Policie ČR na mistrovství Evropy v atletice, podle výše uvedeného zařazení u policie hlaste se na emailovou adresu: unitop@policie-sport.cz v kopii na petr.pavek@pcr.cz a uveďte: jméno a příjmení, datum narození, adresa trvalého bydliště, emailová adresa, mobil a dále uveďte své nejlepší osobní výsledky s rokem dosažení a nejlepší výsledky v roce 2022. Zašlete nejpozději do 12.12.2022. Po vyhodnocení všech přihlášených zájemců bude všem zaslána zpráva o výběru do širší nominace, podmínky konečné nominace a další potřebné informace, např. soustředění, kvalifikační závody a termín konečné nominace
7. 3. 2023
Úspěšný víkend badmintonu mladých Komeťáků.
Parádní výkony předvedli komeťáci na víkendových turnajích všech kategorií. v pátek vyrazila početná výprava na GP B U13, kde měla SKP Kometa Brno největší zastoupení z naší oblasti. Hned 5 hráčů jsme našli na startovce soutěže. Kája Maradová, Kája Fedorková, David a Adam Vykoukalové a Maty Janda se těšili na Český Krumlov, kde jsme vloní ztrávili krásné letní soustředění. Nejvíc se dařilo Matymu, který prošel v singlu a mixu do nedělních medailových bitev. Smůla smůlovitá se však Matynu přilapila na raketu, čí spíše štěstíčko bylo na raketě soupeřů. V singlu vypadl s nasazenou jedničkou Kozielkem po urputné bitvě, kdy měl v každém setu k výhře blíže. Bohužel prasátka a vlastní chybičky jej stáli po výsledku 20:22, 21:23 stopku v singlu. V mixu se svojí skvěle hrající parťačkou Martinkou Czajovou (TJ Orlová Lutyně) , opět po dramatu došli do finále, kde ve třetím setu měli opět fousíček v podobě jednoho míčku k vítězství, ale opět prohra v koncovce je stála výhru. Přesto Maty předvedl krásný výkon a dvě medaile jsou doma. O kus dále na západ jsme měli v neděli na GP B U17 v Plzni další želízko v ohni. Julie Königová zde potvrdila své postavení a ve čtyřhře, společně s Malvínou Skrčenou (BK Kladno) , se holky ozdobily bronzem. Mega velká gratulace pro Julii, která předvedla i dobrý výkon v singlu a mixu. A jdeme zpět na východ a top do Holic, kde v neděli duo Honza Paulík a Terka Ženatá bojovali na GP C U15. Honza díky svému žebříčkovému postavení mohl nastoupit pouze do singlu a deblu a zde nenašel žádného přemožitele a připsal si dvě zlata. To deblové samozřejmě se svým "modráčkem" Honzou Stružkou z Polabiny Pardubice. Na turnaji brala ještě účastnický bronz Terka Ženatá. a pomalu se vracíme k Brnu a to přes Jihlavu, kde se v sobotu hrálo dospělácké CéDéčko. Majky Havliček si zde došel společně s Fliglovou pro suprové druhé místo v mixu. Jihlava pro nás byla i důležitá tím, že jsme mohli zpět na kurtu viděl mamku Terku Weinerovou, která se vrací do badecového kolotoče. Z vedlejších kurtů ještě sledovali Plošina a Davča Černotík. Posledním místem , kde hráli komeťáci byla slovenská Ilava tradiční Kawasaki Kids Tour. Po dlouhé zdravotní pauze je zpět Šimon Hromádka, který hrál kategorii U11 a v U10 opět medailově uspěl Tomášek Klimíček a to pěkným bronzem. Všem, všem, všem gratulujeme a ještě jednou palec nahoru pro Terku za návrat na kurty.
27. 3. 2023
GP B U 15 - SKP Kometa Brno RS badminton
O víkendu 25.3.-26.3.2023 uspořádal náš oddíl badmintonu první celorepublikový turnaj GP B. Hned na začátku musím poděkovat Michalovi Hubáčkovi, který nám na dálku hodně pomohl s organizací co se týče tournamentu. V sobotu ráno jsme tak mohli odstartovat a celý turnaj následně proběhl v dobrém rytmu a hráči tak mohli ze sebe opravdu vyždímat to nejlepší. Samozřejmě k tomu přispěli i samotní naši hráči, kterým se dařilo a to nejvíce Honzovi Paulíkovi a Míši Fedorkové. Honza ve svém životním turnaji vybojoval krásnvý bronz s parťákem Tondem Žibrickým z Aše a v semifinále singlu potrápil ve třech setech suveréna turnaje Martina Valáška z Akademie Olomouc. Miška s Mončou Majerovou ( Akademie Olomouc) přidala bronz ze společného deblu. Do čtvrtfinále se podívali ještě David Hnaniček v deblu s Lukášem Michlem z Benátek a Míša Fedorková s Honzem Stružkou ( Polabiny Pardubice) . Do kolotoče turnaje naskočili ještě komeťáci Nina Leciánová, Terka Ženatá, Tobík Košuta, Hooonza Chaloupka a Maty Janda. Turnaj by se nemohl uskutečnit bez všech nadšenců z našeho oddílu, kteří nám pomáhali s organizací a přípravou turnaje. Rozhodcovské role ze ujala Paťa Sejková s velkou pomocí Lucky Syrovátkové a vše pěkně zvládly. Touto cestou bychom rádi poděkovali i hale Sprint v čele s Radanou Hlouškovou, Tomáši Prekovi a firmě Badminton-point za ceny , firmě E-on (Bohdan Důbrava), Hance Nechvátalové a firmě MOK sign .s.r.o , Daliborovi Leciánovi za instagramovou prezentaci a všem všem všem dalším, ketří byli o víkendu s námi.
20. 4. 2023
Na prvních jarních skokových závodech se náši jezdci a koně neztratili
16. dubna 2023 se na Pánské Líše uskutečnilo 1. kvalifikační kolo Panská Cup 2023, kvalifikační kolo Jihomoravské jezdecké ligy. Oba naši koně s jezdkyní Ing. Kuřitkovou získali dobé umístění. Všem moc gratulujeme.
Výsledky
28. 3. 2023
SKP Kometa Brno oddíl lyžování získal již potřetí za sebou Český pohár družstev
Ve dnech 24. 26. března 2023 se ve Špindlerově Mlýně uskutečnilo Mistrovství České republiky v alpských disciplínách. Komeťáci zabojovali a obájili už potřetí Český pohár družstev v alpském lyžování. Všem moc gratulujeme.
25. 4. 2023
Junioři oddílu krasojízdy mistři ČR a účast na ME ve Švýcarsku.
Dne 22.4. 2023 se uskutečnilo ve sportovní hale ve Frýdlantu nad Ostravicí finále Mistrovství ČR v sálové cyklistice pro rok 2023, na kterém vystoupili nejlepší juniorští hráči kolové a nejlepší krasojezdci a krasojezdkyně České republiky. V otevřené kategorii dvojic juniorů startovali i krasojezdci oddílu SKP Kometa Brno Pavel Šín a Vojtěch Blažek a kteří vybojovali zlaté medaile a titul mistrů České republiky, a v kategorii jednotlivců Vojtěch Blažek stříbrnou a Pavel Šín bronzovou medaili. Po celkovém součtu náročných 8 kvalifikačních soutěží a splnění zajetí bodového limitu si tak po urputných bojích ve vyrovnané konkurenci s jezdci Favoritu Brno, zajistili účast a start na Mistrovství Evropy juniorú, které se bude konat ve dnech 17.- 20. května ve švýcarském Wallisellen. Všem moc gratulujeme.
22. 8. 2023
Ve věku 77 let zemřel v Brně po dlouhé nemoci úspěšný plavecký trenér Komety Brno a české reprezentace JOSEF NALEZENÝ. Celý svůj život se věnoval plavání v našem klubu. V mládí držel české rekordy na motýlkářských tratích a po skončení závodní kariéry se věnoval trenérské práci.