SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2019
7.1. 2019
Mladí lyžaři Komety Brno jsou ve výborné formě.
Ve čtvrtek a v pátek 3.- 4.ledna 2019 se v Říčkách na červené sjezdovce konal žákovský závod v disciplíně Super-G. Během dvou závodních dní si vedl velmi dobře Jakub Hlavoň, který v letošním roce staruje ve společném týmu Viktoria Brno a Kometa Brno. V kategorii U14M v obou závodních dnech zvítězil. I ostatním závodníkům společného týmu se dařilo a daří se porážet “horské” týmy.
10.1. 2019
Kometa Brno se stará o bezpečnost lyžařů na Dolní Moravě.
V závěru roku 2018 se nám podařil realizovat náročný nákup bezpečnostních prvků k zabezpečení sjezdových tratí na Dolní Moravě. Jedná se především o bezpečnostní sítě, které budou využity během sportovních akcí pořádaných naším klubem, ale traké pro všechny lyžaře navštěvující toto středisku. Toto zabezpečení bude totiž nainstalováno po celou lyžařskou sezónu a zajistí bezpečí, jak pro závodníky během soutěží a tréninků, ale i pro všechny, kteří využívají sjezdové tratě. Tento nákup by nebylo možné realizovat bez pomoci Pardubického kraje, který podstatnou čás finančních nákladů zajistil dotací našenu klubu. Děkujeme.
14.1. 2019
Juniorští lyžaři Komety Brno pokračují v dobrých výsledcích.
Ve FIS závodě Českého poháru v Albrechticích získal Adam Klíma bronzovou medaili ve slalomu v kategorii juniorů. V dalším závodě žákovské kategorii dvě třetí místa z Karolinky z Mistrovství Moravy a to: Lucka Hlavoňová 3. místo v OS David Skrušný 3. místo v OS Všem gratulujeme
16.3.2019 - 17.3.2019
MČR družstev 2019 - další zlato pro muže Komety! Ve dnech 16. 17. března se uskutečnilo finálové kolo Mistrovství ČR družstev v plavání. Do Brna se sjela nejlepší družstva z celé ČR, aby zde bojovaly o mistrovský titul v I. a II. Lize MČR družstev, tedy v novém formátu soutěže. Ve finále I. ligy se mezi osmičkou nejlepších družstev ČR představil mužský A výběr i ženský výběr Komety Brno. Ve II. lize mužů se představil i B výběr Komety Brno. Na začátku soutěže bylo 77 družstev žen a 78 družstev mužů z celé ČR. Mužský výběr Komety Brno háj... Více informací zde...
MČR družstev 2019 - další zlato pro muže Komety!
29. 3. 2019
Vynikající úspěch lyžařů Komety - 2 místo v Českém poháru !
Naši junioři a dospělí se prosadili v Českém poháru družstev, nádherné 2. místo brněnského teamu v konkurenci horských oddílů je opravdu velikým úspěchem. Vynikajícím výkonem k tomuto přispěli na MČR ve Šinlerově mlýně v obřím slalomu bronzovou medailí Ondra Surkoš a 6. místem Adam Klíma.
Postup družstva volejbalu do 2. národní ligy.
7.4. 2019
Po velkém boji v kvalifikaci o postup do 2. národní ligy uspěl tým volejbalu “A” mužů SKP Kometa Brno. Předseda oddílu a kouč “A” družstva mužů Ing. Jiří Klein bezprostředně po posledním utkání okomentoval tento úspěch: díky vám všem, kteří jste dřeli na tréninku a makali v zápasech v KP 1 i na kvalifikaci, v níž jsme si vybojovali 2. národní ligu. Vítězství nad domácími Pálkovicemi v jejich hale, namačkané k prasknutí, mi nikdy nevymizí z paměti. Velký podíl na tomto úspěchu i dlouhodobá práce trenéra Paedr. Michala Marka, za to mu patří speciální poděkování.
Nové krasojezdecké naděje z SKP Komety Brno.
14.5. 2019
Novým Mistrem České Republiky v krasojízdě žáků jednotlivců se stal o víkendu v Němčicích na Hané 8 - letý žák z oddílu krasojízdy SKP Kometa Brno Vojtěch Blažek. Svým výkonem a ziskem titulu nejlepšího krasojezdce a Mistrem v žákovské kategorii potvrdil sérii svých vítězstvích ve všech závodech Českém poháru, předkola a Mistrovství ČR. Společně s Pavlem Šínem, ze stejného oddílu, se umístili na 1. místě v krasojízdě dvojic. Oba mladí, nadějní závodníci SKP Komety Brno, jsou velkým příslibem krasojezdeckého sportu. Gratulujeme. .
25.5. 2019
Nádherné počasí a skvěle připravený jezdecký areál Pánská Lícha, zažil v sobotu 22. ročník mezinárodních jezdeckých závodů policistů. Letošního ročníku se zúčastnilo 9 států. Skokovému derby vévodili jihomoravští závodníci v pořadí Vladimíra Blažková (Wanillas Dream) a Michal Slezák (Malcolm), třetí byla pražská policistka Denisa Becisová (Grastan). Policejní parkur zvádla bez zaváhání britská policistka Tracey Brown (Agaton), druhý byl ostravský strážník Miroslav Holý (Aurelian), třetí byl Polák Karol Moleda (Toszek). V součtu obou disciplín byl nejlepší jihomoravský závodník pprap. Michal Slezák, výborným výkonem v druhé disciplíně se vyšvihla na celkově stříbrnou pozici Tracey Brown. Na stupně vítězů je doprovodil Miroslav Holý z Městské policie Ostrava. Z rukou ředitele šampionátu Leoše Tržila a prezidenta SKP Kometa Brno Zdeňka Franka převzali ocenění i druhá a třetí v policejním republikovém šampionátu Hana Kopecká (Catani) a Denisa Becisová. Velkým lákadlem pro diváky je také skok mohutnosti, který je zařazen jako volná disciplína. Policisté prokázali, že jsou schopni konkurovat i profesionálním jeztcům. Letošní výkon 165 cm překonal dlouholetý rekord závodů o 5 cm. Zvítězil Michal Slezák (Malcolm) KŘP JmK před Vladimírou Blažkovou (Wanillas Dream) a britkou Tracey Brown (Agaton). Výsledková listina Vítězům gratulujeme
22. ročník Mezinárodního mistrovství policie v Jezdectví
28.8. 2019
Soňa Svobodová veze zlato ze Světových policejních her
Jednou z účastnic Světových her policistů a hasičů 2019 v Číně byla i naše členka Soňa Svobodová. Jako jediná Češka startovala v půlmaratonu, který se běžel v národním parku Chengdu (Qingchengshan Road, Tuťiangjenský). V celkovém pořadí jednotlivců obsadila 4 místo, časem 01:57:08. Ve stejném závodě v soutěži družstev získala zlatou medaili společně se dvěma dalšími policistkami z Německa. Toto mezinárodní: Německo / České družstvo dosáhlo celkového času 06:14:21. Gratulujeme
23. 9. 2019
2. Liga volejbalu mužů začíná již v sobotu 12.10.2020
Jak jsme informovali, naši muži A týmu postoupili do 2. volejbalové ligy, která začne 12.10.2020 a to dvoj_zápasem s Havíčkovým Brodem. Utkání budou odehrány v hale Bauerova. Termíny utkání najdete zde .
3.1. 2020
Sportovní klub police tradičně hodnotil výsledky roku 2019. V kongerovém centru hotelu Continenta byli vyhlášeni nejlepší sportovci klubu. Při příležitosti životního jubilea prezident SKP Kometa Brno uděli pamětní plaketu SKP Kometa Janu Ohainkovi a JUDr. Josefu Bednářovi. Nejlepší výkon v policejním sportu pro rok 2019, za zisk titulu Mistrů Policie České republiky družstva Zásahové jednotky Jihomoravského kraje. Jihomoravská zásahová jednotka i v letošním roce obhájila vítězství na Policejním mistrovství České republiky zásahových jednotek v klání s dalšími dvanácti elitními útvary. Titul Junior roku 2019 získal Matěj Semeniuk 16. letý juniorský reprezentant rychlobruslení patří mezi nejlepší české juniory v rychlobruslení. Na letošním zářijovém mezinárodním Mistrovství ČR, které se konalo v nově otevřené kryté hale v polském Tomašově, v silné konkurenci Nowis Teamu Martiny Sáblíkové, vybojoval na tratích 500 m, 1000 m, 1500 m bronzové medaile. Titul Sportovec roku 2019 získal Ondřej Surkoš, 19 letý student Německého zemského gymnázia, se jako správný „brňák“, s lyžemi na nohou rozhodně nenarodil. Poté co vyzkoušel řadu sportů, zakotvil v 9 letech u lyžování. Žákovskou kategorii zakončil jako mistr ČR, toto ho vyneslo do juniorské reprezentace, kde sklízel další úspěchy. V současné době je členem A-týmu reprezentace ČR. Partnery akce byla Policie České republiky a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra