SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2017
Hned první závod Poháru orlických hor (POH 2017 ), který se konal v neděli v Červené Vodě, znamenal pro mladé lyžaře stupně vítězů. Závod se konal tentokrát na náročné trati na čenkovické straně střediska Buková hora. V kategorii přípravka chlapci obsadil Sobotka Dan 8.místo. V kategori předžačky obsadila Kudělásková Katrin 2.místo a Krčková Lucie 8.místo. V kategorii předžáků dojel Hlavoň Jakub na 3.místě , Sobotka Tomáš se umístil na 6.místě a Skrušný David na 11.místě. Příští sobotu pokračuje POH závodem v Českých Petrovicích. Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!!!
9. 2. 2017
Na loňské úspěchy navázali opět i letos mladí sjezdaři SKP Kometa.
16. 12. 2016
SKP Kometa spolu se svými partnery PČR a MPB hodnotila rok 2016.
Jako každoročně se sešli zástupci Sportovního klubu policie Kometa Brno, Policie České republiky a Městské policie Brno, aby ocenily nejlepší sportovce, policisty a pracovníky. Slavnostní vyhlášení proběhlo dne 16. 12. 2016 na Nové Radnici za přítomnosti hejtmana JmK JUDr. Bohumila Šimka. Slavnostní den zakončil charitativní již 17. Vánoční koncert Hudby hradní stráže a Policie České republiky.
Titul Sportovec SKP Kometa Brno pro rok 2016 získala Jana Pechanová Jana je jednou z našich neúspěšnějších sportovkyň, je opravdovou legendou českého plaveckého sportu. Letos se podařil kousek, kterým se může pochlubit jen málo sportovců na světě. Dálková plavkyně Jana Pechanová si vybojovala čtvrtou účast na letních olympijských hrách. V kvalifikačním závodě do brazilského Ria de Janeira postoupila jako nejlepší Evropanka. Tato maminka malé Pavlínky se vrátila po roce a půl dlouhé mateřské dovolené do světové špičky. Ve velmi těžkém a kvalitně obsazeném závodě skončila devatenáctá. Přesto, že to Jana oficiálně nepotvrdila, všichni držíme palce, aby na olympiádě, Tokio 2020, zářila mezi dálkovými plavkyněmi.
Nejlepším policejním sportovcem roku 2016 se stala Klára Jeřábková Policistka Klára Jeřábková, na letošním Policejním mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní vybojovala zlatou medaili jak v soutěži jednotlivců, tak byla platnou členkou zlatého družstva. Celkem čtyři medaile, z šesti udělovaných, vybojovali policisté Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, mezi nimiž je i nový mistr republiky pro rok 2016, Radim Maděránek.
Nejlepší juniorský sportovec roku 2016 je Klára Kašparová Klára Kašparová je juniorskou závodnicí lyžování, však sjezdové disciplíny nestačí, a proto působí úspěšně i ve skicrossu kde obsadila ve FIS závodech na Klínovci 1. a 3. místo a vybojovala si účast v této disciplíně na II. zimní olympiádě mládeže v norském Lillehammeru. Po heroickém výkonu v kvalifikaci a semifinále, nestačila ve finále na Švýcarku Gantenbeinovou a Australanku Offordovou a získala pro Českou republiku bronzovou medaili.
Dalšími oceněnými byli za aktivní činnost a dlouholetý přínos organizaci sportu v SKP Kometa Brno Ing. Richard Skřivánek a za dlouholetý přínos Českému sportu a organizaci sportu v SKP Kometa Brno Radomír Jaška
18. 1. 2017
Ve druhém závodě Poháru orlických hor (POH 2017 ), který se konal v sobotu v Českých Petrovicích, závodníci SKP Kometa téměř ovládli kategorii předžáků. Závod se konal tentokrát na technicky méně náročné trati což umožňovalo daleko většímu počtu závodníků dosáhnout dobrých výsledků. SKP Kometa vyslala na tento závod 2 zástupce. V kategorii předžáci obsadil Sobotka Tomáš dělené 1.místo. V kategori předžačky obsadila Kudělásková Katrin 2.místo. Dále pokračuje POH příští týden ve čtvrtek večerním závodem v Čenkovicích a o tři dny později, v neděli, přivítá POH Dolní Morava.
Vítězná vlna malých lyžařů pokračuje.
6. 2. 2017
Lyžařské závody mládeže.
Lyžařský oddíl SKP Kometa Brno uspořádal krásné závody pro nejmenší lyžařské závodníky. Závody se uskutečnily v domovském středisku oddílu na Dolní Moravě 3. a 4. 2. 2017.
20. 1. 2017
Sportovní areál SKP Kometa bude hostit akci workshop “Policistou na zkoušku”.
Policie ČR - JMK pořádá workshop „Policistou na zkoušku“, kde si můžeš pod dohledem policistů vyzkoušet vybrané policejní činnosti a nahlédnout tak do tajů jednotlivých policejních služeb. Pokud práce policisty zaujme, můžeš přímo na místě absolvovat testy tělesné zdatnosti a učinit tak první krok ve výběrovém řízení. Všichni účastníci testů budou zařazeni do slosování o cenu „Exkurze na speciální policejní útvary“. Tato akce bude současně probíhat i v Blansku, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově a Znojmě. Pokud máš zájem, podrobnosti a možnost přihlásit se, najdeš na:
1. 3. 2017
BCSN - Brno podporuje sportovní talenty
Primátor města Brna Petr Vokřál ve středu 1. března předal 29 talentovaným sportovcům certifikáty spojené s finanční odměnou. Cílem města Brna a Brněnského centra sportovních nadějí, která akci společně organizovala, je zabezpečovat zlepšení tréninkových, materiálních, rehabilitačních a lékařských podmínek pro přípravu mladých nadějí. Jednou z oceněných je i naše Klára Kašparová juniorská závodnice lyžování. V skicrossu na II. zimní olympiádě mládeže v norském Lillehammeru získala pro Českou republiku bronzovou medaili.
29. 3. 2017
Nejen pro Martinu Sáblíkovou, několikanásobnou olympijskou vítězku a mnohonásobnou mistryni světa, skončila závodní rychlobruslařská sezona vítězstvím finále SP v norském Stavangeru, ale i naši mladí rychlobruslaři SKP Komety Brno, kteří úspěšně rozšířili řady českých rychlobruslařů, dosáhli na posledních březnových závodech v Erfurtu pěkných umístění ve svých mládežnických kategoriích. Adéla Petrusová 13 let vyhrála 1. místo na 500 a 1000m, Nella Sáňková 12 let obsadila 2. místo, Adéla Šímová 11 let se umístila na 4. místě. Naši mladí rychlobruslaři zvládli v přípravě specielní rychlobruslařskou imitaci, běhali, skákali, jezdili na prkně a na zimním stadionu se učili zvládnout techniku na dlouhých nožích tzv. klapačkách. Z výjezdů na rychlobruslařské ovály v cizině vstupovali z tvrdého tréninku přímo do soutěží, převážně na tratích 500 a 1000m. Na nich absolvovali cca 20 startů. Závod od závodu si všichni své časy postupně zlepšovali a vytvářeli si své osobní rekordy, což je velmi motivovalo a přinášelo jim velkou radost a chuť do závodění. Výsledkem jejich snažení byl i velký úspěch. Mladé závodnice si zajely limity pod 50 vteřin na 500m, opravňující ke startu na velkých mezinárodních soutěžích. Martina Lusková 13 let zajela 500m za 47,05, 1000m za 1:37,29 vt. Veronika Lacková 14 let 500m za 47,71vt., 1000m za 1:37,72 vt., Adéla Petrusová 13 let 500m za 48,70 vt.. Pro srovnání: kvalifikační časy, které je potřeba zabruslit v oficiálním závodě ISU/mezin.bruslařská federace/, aby mohl být sportovec nominován národním svazem pro start v rychlobruslařském juniorském světovém poháru jsou limity na 500m 45,00vt. na 1000m 1:30,00 vt.. Našim velkým cílem bude splnit tyto limity už v sezoně 2017/2018. Oddíl rychlobruslení SKP Kometa Brno přivítá mezi sebou všechny další nové zájemce o tento krásný olympijský sport, kterým Martina Sáblíková proslavila Českou republiku.
Rychlobruslařká sezóna 2016/2017 v březnu skončila na jedničku.
21. 4. 2017
25. titul v řadě pro družstvo mužů Komety Brno v plavecké lize družstev.
Titul mistra ČR, zlatou medaili a mistrovský dres mistra ČR v krasojízdě juniorů jednotlivců vybojoval o víkendu 22.4.2017 ve Zlíně 17 letý Ondřej Hanzlíček, závodník SKP Kometa Brno. Zvítězil s velkým 20 bodovým náskokem výkonem 123,36b před svými soupeři Martinem Kouřilem z Němčic s 102,89 body a Radkem Jančíkem ze Sokola Heršpic s 89,71 body. V kategorii dvojic si zajeli Ondra s Radkem osobní rekord a budou reprezentovat Českou republiku ve dvou disciplínách,v jednotlivcích a ve dvojicích. Mistrovství Evropy juniorů se uskuteční od 24.5.do 27.5.2017 v Aréně Sparty Praha,kde na nevyhovujícím povrchu pro krasojízdu, těžké, zpomalující gumy, to nebudou mít krasojezdci jednoduché. Nejlepší junior ČR, Ondřej Hanzlíček z SKP Komety Brno převyšuje své české soupeře vysokou obtížností téměř o 40 bodů, bude muset na mezinárodním poli nejlepších krasojezdců Evropy v boji o některou z medailí tvrdě zabojovat. Šanci má, je to velký bojovník. V tom mu všichni přejeme hodně závodnického štěstí.
24. 4. 2017
Mistr České republiky v sálové cyklistice je Ondra Hanzlíček z Komety Brno.
11. 5. 2017
Na stadionu Markéta v Praze 6 se v sobotu 6. května 2017 uskutečnilo historicky první mistrovství policistů a hasičů v sedmičkovém ragby, které pořádala Ragbyová akademie Olymp Praha ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy a Unií tělovýchovných organizací Policie ČR, sportovním svazem policistů a hasičů, z.s. Své síly změřilo pět družstev tři týmy policistů a hasičů z České republiky a dva zahraniční celky z Paříže a Jižního Walesu. Mistrovský titul si odvezli hasiči z Jižního Walesu. Druhé místo obsadili policisté z Paříže a z bronzových medailí se radoval tým policie z jižní Moravy, který tvoří převážně hráči našeho klubu. Čtvrtí skočili hasiči z Prahy a na pátém místě ragbyový tým pražské policie.
V historicky prvním mistrovství policistů a hasičů v sedmičkovém ragby se neztratili ragbisté z Jižní Moravy.
Pořadí mezinárodního turnaje v ragby 7s. Týmy jsou složené z policistů, strážníků a hasičů. 1. Hasiči Wales 2. Policie Paříž 3. Policie Jižní Morava 4. Hasiči Praha 5. Policie Praha Mistrovství Unitop 1. Policie Jižní Morava 2. Hasiči Praha 3. Policie Praha
Jubilejní 20. ročník Mezinárodního mistrovství PČR v jezdectví se vydařil.
21. 5. 2017
Sobotní závody v jezdeckém areálu Panská Lícha zahájil bývalý policejní prezident genpor. Jiří Kolář, společně s ředitelem Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Leošem Tržilem. Na závodníky čekaly dvě disciplíny policejního mistrovství - skokové derby a policejní parkur a jedna volná disciplína - skok mohutnosti. Skokové derby patří mezi nejatraktivnější soutěž jak pro diváky tak jezdce. Trať dlouhá 1500 metrů s šestnácti náročnými vodními a parkurovými překážkami prověřila kvalitu koně i zkušenosti jezdce. V této disciplíně zvítězil Tomáš Novák z Městské policie Ostrava s koněm Pandorem. Druhá skončila jezdkyně z Londýna Clair Broderick s Romantikem. Třetí místo patří opět zástupci stáje Městské policie Ostrava Danielu Orsagovi v sedle Solo Faga. Neméně zajímavou soutěží je policejní parkur. Jezdci museli překonat dvanáct speciálních překážek, které simulovaly práci jízdních jednotek policie, např. přeskočit oheň, střílet na terče či přejít přes sklopnou lávku. Bravurní jízdu s nulovým skóre předvedli Vladimíra Blažková s koněm Wanillis Dream z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Druhé místo obsadil Sergey Shiskin z Moskvy s koněm Enricem a třetí skončila Londýňanka Clair Broderick s Romantikem. Soutěž ve skoku mohutnosti se nezapočítává do celkového hodnocení, neboť skoková příprava není u policejního koně prioritou. Jde o prestižní záležitost mezi jezdci a ukázkou toho, že i policejní kůň umí překonat mohutnou překážku. Jednoznačnou vítězkou je Julie Bradshaw z Velké Británie, která s koněm Derwisz zdolala překážku vysokou 140 cm. Celkovou vítězkou 20. ročníku mezinárodního mistrovství Policie ČR v jezdectví se stala Vladimira Blažková z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Stříbrnou medaili si odvezl Sergey Shiskin z Moskvy a bronzovou sympatická jezdkyně Clair Broderick z Londýna.
Výsledková listina
Další krásný výsledek na sportovním mítinku “Běhej lesy” v Lednici od naší dálkové běžkyně Soni Svobodové. Soňa Svobodová, se startovním číslem 11122 (což svědčí o obrovské účasti) časem čipový 00:53:11 a následně rozhodčími upravený čas reálný 00:52:59 pořadí celkové 176. kategorie Ž49 10. a celkově ženy 47. Jak sama Soňa v cíli běh komentovala: V sobotu jsem běžela v Lednici lesy jako o život, ale konkurence byla skutečně velká. Takže, i když jsem měla skutečně jeden z nejlepších svých časů na 11 km, tak to tedy nestačilo ani na první pětku, ale když jsem se pak koukla na data narození svých soupeřek, tak jsem jim tu „bednu“ opravdu přála - byly ročníky narození o 6-9 let mladší než jsem já, a to se bohužel nedá jen tak smáznout. Musím si počkat do příštího roku - to budu v kategorii tzv. mladice“, smála se nakonec.
20. 6. 2017
“Běhej lesy”, seriál závodů se tentokrát konal v Lednici a závodnice SKP Kometa Soňa Svobodová se ve velké konkurenci neztratila.
Oddíl badmintonu vás zve na 4. ročník “TURNAJE DVOUHER O BRNĚNSKÉHO BÓCHAČA A BRNĚNSKOU KOC”
3. 10. 2017
Termín: pátek 27.10.2017 ve školách je volno Místo: hala badminton Líšeň (6 kurtů) Areál Zetor www.badmintonlisen.cz Adresa: Brno, Úlehlova 3050/6 Přihlášky: na email kometabadec@seznam.cz do 24.10.2017 omezený počet účastníků Kontakt: Hanka Pospíšilová, tel: 739 056 868 Martin Svoboda, tel: 777 088 698
Výborným výsledkem se v sobotu 5. 8. 2017 prezentovala naše jezdkyně Ing. Dana Kuřítková na klisně Quinsi na Skokových závodech v Brně - Veveří. V soutěži stupně L* s návazným rozeskakováním získala čistou jízdou bez trestných bodů druhé místo. Za vítězem Halo Marko zaostala jen o půl vteřiny. V náročnější soutěži stupně S* na čas s výškou překážek 120 - 130 cm, znovu čistou jízdou a časem 65,22 vteřin vybojovala opět druhé místo. Obě, jak jezdkyně tak klisna si zaslouží naše uznání.
7. 8. 2017
Ing. Dana Kuřítková 2x stříbro na Skokových závodech Brno Veveří 2017
9. 10. 2017
V sobotu 7. 10. 2017 úspěšně reprezentoval náš oddíl U 11 na turnaji GP E pořádaném 1.BK Šumperk. Julinka Königová, Terka Vraštilová a Honzík Maršálek zdatně bojovali a dovezli velice pěkné třetím místo Terky Vraštilové, která v přímém souboji o stupně vítězů porazila soupeřku z Olomouce, a jen čtyři míčky ji dělily od stříbra. Honzík sice souboj o bednu těsně prohrál, ale bojoval a makal na podtrženou jedničku. Pro nejmladší hračku turnaje Julii to bylo hlavně sbírání zkušenosti. Velké poděkování patří především trenérce Hance Pospíšilové. Všem gratulujeme.
Bronz oddílu badmintonu z turnaje žáků v Šumperku.
11. 10. 2017
Začala ostrá příprava juniorské reprezentace České republiky v lyžování.
Na rakouském ledovci Pitztal se v minulém týdnu sešla juniorská reprezentace České republiky k prvním ostrým trénikům. Brno v týmu zastupují Adam Klíma a Ondřej Surkoš. Ondra (zelená přilba) člen SKP Kometa Brno především využívá trénikových možností našeho centra mládeže na Dolní Moravě, ale tam samozřejmě na sníh ještě čekáme. Držíme palce, aby se náročná příprava zúročila ve výsledcích v nadcházející sezóně..
20. 12. 2017
Klub SKP Kometa Brno bilancoval a hodnotil rok 2017.
Dne 14.12.2017 proběhla již 18. společenská akce Sportovec roku 2018 Sportovního klubu policie Kometa. Spolu s Jihomoravským ředitelstvím Policie České republiky, byli ohodnoceny nejlepší sportovní a služební činy roku 2017. Akci zahájili ředitel policie Jihomoravského Kraje plk. Leoš Tržil a prezident SKP Kometa Brno mjr. Zdeněk Frank.
V roce 2017 si toto ocenění a současně naše poděkování za propagaci a reprezentaci klubu v České republice ale především na zahraničních soutěžích převzali:
Sportovec SKP Kometa Brno pro rok 2017 Klára Kalendová je nebezpečná žena, umí se prát i střílet, to dokázala na 2. světových policejních hrách v Abu Dhabi, kterou pořádala Světová Policejní Sportovní Unie USIP. USIP je členem Mezinárodního olympijského výboru. Klára reprezentovala Policii ČR hned ve dvou disciplínách. Ve střelbě skončila na 16. místě z 41 závodnic, s družstvem se umístila na čtvrtém místě. Bronzová medaile týmu unikla jen o vlásek. Klára si to však vynahradila v jiu-jitsu, kde vybojovala stříbrnou medaili. Od roku 1990, kdy byl USIP v Paříži založen se takto prestižní akce pořádala jen dvakrát. letošní se zúčastnilo 47 zemí z celého světa a startovalo zde 780 sportovců ve čtyřech disciplínách. Česká policie v hodnocení národů nakonec skončila na 4. místě s 1 zlatou, 3 stříbrnými a 3 bronzovými medailemi. Jihomoravská policie měla hned 4 reprezentanty.
Nejlepší policejní sportovec roku 2017 Radim Maděránek Radim několik let dokazuje, že je platným policistou, jeho sportovní umění je plně využito při plnění služebních úkolů. V disciplíně praktická střelba z krátkých zbraní vybojoval Radim titul Mistra PČR v praktické střelbě a na 2. světových policejních hrách v Abu Dhabi obsadil ve velké konkurenci 6. místo v jednotlivcích a společně s kolegy z reprezentace Stříbrnou medaili v družstvech.
Nejlepší juniorský sportovec roku 2017 Ondřej Surkoš Ondřej druhou sezonu prokazuje, že patří mezi českou špičku v lyžování. V loňském roce, ještě v kategorii starší žáci, získal hned dva tituly Mistra ČR ve slalomu a v obřím slalomu. A stal se celkovým vítězem prestižního mezinárodního závodu Interskikritérium v Říčkách. V roce 2017 v kategorii juniorů obhájil titul mistra republiky ve slalomu a navíc na Evropském olympijském festivalu mládeže v Tureckém Erzurumu v tvrdé konkurenci obsadil 6. místo ve slalomu a 11. v obřím slalomu. Tímto výkonem si řekl o místo v České lyžařské reprezentaci. Svůj talent potvrdil i na Mezinárodních závodech v kategorii mužů Velká cena Slovenska, kde získal 5.místo.
Za dlouholetý přínos Českému sportu. Josef Nalezený Pepa Nalezený je trenérská legenda českého plavání. Dlouholetý a stále aktivní trenér Centra sportovní reprezentace Olymp a Komety Brno, který vychoval mnoho úspěšných českých plavců (např. Jana Pechanová či Hana Černá Netrefová), byl ve své kariéře reprezentačním trenérem bazénových plavců a posléze dálkových plavců. V pondělí 16. ledna 2017 se stal Josef Nalezený členem Síně slávy Unie profesionálních trenérů, v níž je momentálně 50 nejvýznamnějších trenérských osobností českého sportu. Gratulujeme!
Za aktivní činnost a dlouholetý přínos sportu v SKP Kometa Brno Otto Brožek Otto Brožek je dlouholetým členem lyžařského oddílu. Po celou dobu svého členství se na činnosti oddílu aktivně podílí jako rozhodčí a technik a pomáhá při organizacích tréninkových a společenských akcí. Iniciativně se zapojil od počátku do budování lyžařského střediska v Dolní Moravě, kde byly často využívány jeho odborné znalosti v oboru elektroinstalací. V lyžařském oddíle stále aktivně pracuje jako rozhodčí specialista sjezdových lyžařských disciplín při závodech pořádaných LO SKP Kometa. Pracoval ve výkonném výboru LO a je členem "Klubu zasloužilých členů SKP Kometa Brno".