SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2016
11. 12. 2015 
Sál   Nové   radnice   v   Brně   hostil   slavností   vyhlášení   sportovce   Komety   Brno   za   rok 2015.   Už   16.   ročník   této   ankety   pořádáme      s   partnery   klubu   Českou   policií   KŘ   Brno   a Městskou   policií   Brno,   kdy   spolu   s   nejúspěšnějším      sportovce   je   oceněn   policista   a strážník roku. Vítězkou   letošní   ankety   se   stala   Nicole   Frýbortová   pětinásobná   mistryně   České republiky,   trojnásobná   mistryně   Slovenska,   stříbrná   z   Mistrovství   Evropy,   bronzová   z loňského   roku   z   Mistrovství   světa   a   především   stříbrná   z   mistrovství   světa   2015   v Malajsii. Dalšími ocenění obdrželi: Miluše Kottková - Za dlouholetý přínos organizaci sportu v SKP Kometa Brno Mgr. Petra Drbohlavová - Za organizaci policejního sportu a spolupráci s Kometou Věra Břínková - Trenéra roku 2015 Radim  Maděránek - Sportovní výkon roku 2015 Práci   všech   vyznamenaných   ocenil   ve   svém   projevu   i   primátor   statutárního   města Brna Ing. Petr Vokřál.        
SKP Kometa Brno hodnotila velmi úspěšný rok 2015
10.12.2015 
10.12.2015   se   uskutečnil   v   hotelu   Voroněž   již   18.   ročník   slavnostního   vyhlášení   nejlepších sportovců města Brna. Kometa   Brno   získala   celkem   10   nominací.   V   kategorii   nejlepší   sportovní   akce   3.   místo   Velká cena   Brna   plavání.   V   kategorii   nejlepší   sportovní   kolektivy   5.   místo   družstvo   plavání   mužů. Další nominace získaly: Nicole   Frýbortova   a   Ondřej   Hanzlíček   cyklistika,   Aleš   Hutař,   Jitka   Pešková,   Barbora   Šumová střelba, Marek Osina, Josef Nalezený, Petr Bartůněk plavání.
Nejlepší sportovci města Brna 2015
Podrobně najdete vše na novém webu
21. 11. 2015 
Sálová    cyklistika,    ještě    nedávno    spíše    Evropská    záležitost,    se    stala    v posledních    letech    celosvětovým    sportem.    V    této    konkurenci    se    neztratili sportovci   Komety   Brno,   hned   dva,   Nicole   Frýbortová   a   Tomáš   Rozboři   se probojovali   do   absolutní   světové   špičky.   V   Malajsii   porazila   Nicole   téměř celou   světovou   konkurenci,   včetně   dvou   mistryň   světa   z   Německa   a   skončila na   druhém   místě,   když   těsně   nestačila   jen   na   Adrianu   Mathis   z   Rakouska. Tento    obrovský    úspěch    je    nejlepší    odpovědí    na    nepřízeň    vedení    české sálové     cyklistiky,     která     vyvrcholila     vyřazením     z     reprezentace     pro nedostatečnou   výkonnost   a   po   protestu   dvouletým   bezdůvodným   zákazem účastnit   se   mezinárodních   závodů.   Dnes   oba   patří   svými   výkony   do   světové elity    a    nic    na    tom    nezmění    názor    funkcionářů.    Na    MS    mněla    Kometa    i dalšího    zástupce    Mirka    Kratochvíla    (Krtka),    který    ve    funkci    rozhodčího kolové   řídil   finalová   utkání.   Všem   děkujeme   za   reprezentaci   klubu,   specielní poděkování patří trenérce Věře Břínkové.    
Nicole Frýbortová - Stříbrná medaile na Mistrovství světa v Malajsii
10. 2.2016 
Na loňské úspěchy navázali i letos mladí sjezdaři SKP Kometa. Ve   večerním   obřím   slalomu   Poháru   orlických   hor   (POH)      v   Čenkovicích   vyhrála   v   kategorii přípravka    dívky    Katrin    Kudělásková    a    vede    i    průběžné    pořadí    POH.    V    kategori    předžačky obsadila Lucie Hlavoňová 3.místo a celkově je těsně čtvrtá. Minulý   víkend   se   dařilo   i   v   prestižním   poháru   Madeja   Cup,   kde   obsadila   Katrin   Kudělásková   2   x 1. místo v kategorii přípravka a Lucie Hlavoňová byla v prvním obřím slalomu 7. Tento   týden   pokračuje   POH   závodem   v   Deštné   a   potom   již   následuje   závod   POH   v   domovském středisku SKP Kometa v Dolní Moravě. Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!!!
Mladí lyžaři SKP Komety získávají zkušenosti a medaile !
10. 2.2016 
Velmi   dobré   výsledky   zaznamenala   v   posledním   období   lyžařská   juniorka   SKP   Kometa   Klára Kašparová. Po   umístění   na   6.   a   9.   místě   ve   FIS   slalomech   v   Albrechticích   se   v   dalších   závodech   na Mísečkách dostala 4. a 1. místem dokonce na stupně vítězů. Této   juniorské   závodnici   však   sjezdové   disciplíny   nejsou   dost,   a   proto   působí   úspěšně   i   ve skicrossu   kde   obsadila   ve   FIS   závodech   na   Klínovci   1.   a   3.   místo   a   bude   v   této   disciplíně reprezentovat Česko na II. zimní olympiádě mládeže v norském Lillehammeru. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!
Stupně vítězů pro lyžařskou juniorka Kláru Kašparovou a nominace na zimní olympiádu v Lillehammeru
19. 2. 2016 
Kašparová    ovládla    kvalifikaci    i    první    rozjížďku.    Po    bodovaných    rozjížďkách    postoupilo    do semifinále   osm   nejlepších   lyžařek.   Kašparová   přes   nevýhodnou   pozici   na   startu   zabojovala   a prošla    do    finále    z    druhého    místa.    V    něm    česká    závodnice    nestačila    na    přemožitelku    ze semifinále   Gantenbeinovou,   která   si   dojela   pro   zlato.   Druhé   místo   nakonec   urvala Australanka Offordová.   „Zase   jsem   vybírala   startovní   pozici   jako   poslední,   takže   od   začátku   jsem   se   prala   o třetí   místo   s   Němkou.   Jely   mi   dobře   lyže,   tak   jsem   si   v   průběhu   jízdy   věřila   i   na   první   dvě,   ale už   jsem   je   nestačila   dojet.   Z   medaile   jsem   ale   nadšená,   vůbec   jsem   s   tím   nepočítala.   Skikros jezdím   teprve   druhou   sezónu,   takže   to   je   celé   super,“   zářila   Klára   Kašparová.   „Je   to   největší úspěch mojí kariéry. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!
Komeťačka    sedmnáctiletá    Klára    Kašparová    získala    po heroickém   výkonu   na   Zimních   olympijských   hrách   mládeže bronz.
21. 2. 2016 
Pořadatelé   z   našeho   oddílu   lyžování   udělali   pro   regulérnost   tratě   maximum.   Celá   parta   kolem předsedy   Tomáše    Brožka    pracovala    navzdory    počasní    a    udržela    tratě    po    celou    dobu    ve výborném    stavu.    Všem    patří    velké    poděkování.    Také    musíme    poděkovat    Policii    České republiky,   Městské   polici   Brno   a   Zdravotní   pojišťovně   Ministerstva   vnitra   za   ceny   pro   malé závodníky.   Ceny   byly   nejenom   pěkné,   ale   i   praktické,   všichni   tři   partneři   reagovali   na   nový zákon   a   pohybu   chodců   v   noci   a   tak   se   převážně   jednalo   o   bezpečnostní   reflexní   prvky,   které určitě přispějí k ochraně zdraví malých závodníků. Poděkování patří i dalším partnerů. Nejúspěšnější   závodnicí   je   po   čtvrtém   závodě   Katrin   Kudělásková   z   našeho   oddílu,   která   vede celý seriál již z 131 bodovým náskokem. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!
Na   Dolní   Moravě   se   v   sobotu   20.2.2016   jel   čtvrtý   závod letošního ročníku “Pohár Orlických hor”.
10. 5. 2016 
Ve   dnech   6.   -   7.   května   2016   se   ve   švýcarském   Baaru   uskutečnilo   36.   Mistrovství   Evropy   juniorů v sálové cyklistice. Za   Českou   republiku   se   na   soutěž   jednotlivců   v   krasojízdě   nominovali   z   pěti   disciplín   pouze   2 juniorští   reprezentanti   ČR   Ondřej   Hanzlíček   z   SKP   Kometa   Brno   a   Martin   Kouřil   z   TJ   Němčice n/H. Náš   komeťák   Ondřej   Hanzlíček   17   letý   junior,   závodník   oddílu   krasojízdy,   zajel   svoji   soutěžní jízdu   s   30   cviky   velmi   dobře,   bez   pádu   a   hrubých   chyb,   na   hranici   osobního   rekordu.   Výsledných 124,15   bodů   bylo   však   málo   na   obhajobu   bronzové   medaile   z   loňského   roku   a   stačil   pouze   na pátou   příčku   v   pořadí.   Na   lepší   umístění   mu   scházela   vyšší   bodová   hodnota   v   obtížnosti.   V Evropě   narůstá   znovu   konkurence   a   přestože   za   každý   stát   mohou   startovat   poze   dva   závodníci zůčastnilo se závodů 15 nejlepších juniorů Evropy. Titul    mistra    Evropy    vybojoval    závodník    Německa    Nick    Lang.    5    bodů    scházelo    Ondrovi    k bronzové medaili. Tu získal poprvé Christopher Schobel z Rakouska za zajetých 129,43 bodů. Nejnapínavější   a   nevyrovnanější   boje   svedly   mezi   sebou   4   nejlepší   juniorky   Evropy   ,z   nichž nejmladší    16    letá    Rakušanka    Julia    Waiser    prohrála    stříbro    o    pouhých    11    setin    bodu    se Švýcarkou Leanou Hotz. Titul Mistryně Evropy získala závodnice Německa Lena Gunther. Podrobné výsledky najdete na www.hallenrad.de
36. Mistrovství Evropy juniorů v sálové cyklistice s účastí Komeťáka Ondřeje Hanzlíčka.
29. 6. 2016 
V   kvalifikačním   závodě   do   brazilského   Ria   de   Janeiro   skončila   na   desetikilometrové   trati třináctá.   V   redukovaném   pořadí   zemí   postoupila   na   olympiádu   jako   desátá   a   stala   se   tak nejlepší Evropankou. Rozhovor s naší pavkyní najdete v brněnském Deníku zde Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů Riu !!!                                                                                     Fanděte Janě spolu s námi.
Dálková plavkyně Jana Pechanová si vybojovala čtvrtou účast na letních olympijských hrách.
18. 7. 2016 
Letní dětské tábory na Kometě v plné proudu.
Letní    příměstské    tábory    probíhají    v    areálu    SKP    Kometa    Brno    již    třetí    týden.    Denně    se sportovního   programu   zůčastní   až   100   dětí.   Jednotlivé   sportovní   skupiny   jsou   zaměřeny   na plavání,   fotbal   a   všeobecné   sportovní   aktivity.   Kromně   táborů   a   soustředění   malých   sportovců v   areálu   Bauerova,   probíhají   souběžně   další   tábory   a   to   ve   sportovním   plavecké   areálu   Kraví Hora a ZŠ Arménská, kterých se zůčastní další stovka dětí.
28. 5. 2016 
19. ročník Mezinárodního mistrovství PČR v jezdectví.
V   pátek   se   na   náměstí   Svobody   v   Brně   představily   jízdní   ekipy   ze   7   států.      Přes   tři desítky   jezdců   čekalo   v   sobotu   skokové   derby   a   trať   dlouhá   1500   metrů   s   náročnými vodními a parkurovými překážkami. Celkovou   vítězkou      XIX.   ročníku   "Mistrovství   policie   ČR   v   jízdě   na   koni"   se   stala     "domácí"    Eliška    Vaculíková    s    Derwiszem    z    Oddělení    služební    hipologie    Krajského ředitelství    policie    Jihomoravského    kraje,    která    tak    obhájila    loňské    vítězství    domácích. Oproti   loňsku   si   o   příčku   polepšil   stříbrný   Miroslav   Holý   na   koni   Sacramoso   Aurelia   z Městské   policie   Ostrava,   třetím   místem   zachraňoval   čest   zahraničních   účastníků   Sergey Shiskin z moskevské jízdní policie s Vizírem.
Výsledková listina
5. 9. 2016
13. ročník turnaje v malé kopané ZJ Dragon Cup
         Už   tradičně   poslední   pátek   v   srpnu   patří   sportovní   areál   Komety   Brno turnaji   v   malé   kopané   Dragon   Cup.   V   letošním   roce   se   ho   zúčastnilo   20 družstev   ze   tří   států.   Nejde   jen   o   sportovní   akci,   ale   i   o   výměnu   zkušeností mezi    policisty    a    příslušníky    záchraného    systému.    Počasí    akci    přálo    a sportovní   úroveň   je   rok   od   roku   kvalitnější.   Poděkování   patří   i   partnerům akce, především pivovaru Starobrno a Bauhausu.
Výsledky
27. 9. 2016 
Soňa Svobodová zvítězila v běžeckém závodě.
5|10    mil    Brnem    je    noční    běžecký    závod    historickým    centrem jihomoravské    metropole.    Jedná    se    o    městský    kros    s    dostatečným převýšením   a   nezapomenutelnými   výhledy   na   noční   scenérie   Brna.   Trať vede přes hrad Špilberk, Petrov, Zelný trh i Starou a Novou radnici. Naše    běžkyně    Soňa    Svobodová    v    závodě    na    5    mil    (8    km) kategorie   ženy   C   časem   40   minut   1   vteřina   zvítězila   o   více   jak   minutu   nad druhou   Danielou   Vojtovou   z   atletického   klubu   Tišnov.   V   letošním   roce   je   to již několikátý úspěšný závod, gratulujeme a držíme palce do dalších.
3. 10. 2016
7. 10. 2016 
Oddíl rychlobruslení SKP Komety Brno se má čile k světu
Nově   vzniklý   oddíl   rychlobruslení   Sportovního   klubu   policie   Kometa Brno,   po   náročné   fyzické   příprav   na   “suchu”,   vyrazil   na   první   letošní   trénink do   německého   Inzellu.   Družstvo   se   připravuje   pod   vedením   velmi   obětavé trenérky   Věry   Břínkové.   Sportovci   oddílu   talent   rozhodně   mají,   teď   jen   vydržet v   přípravě   a   možná   jednou   budou   následovat   Martinu   Sáblíkovou.   K   tomu   jim držíme palce.
3. místo pro Ing. Danu Kuřitkovou a klisnu QUINSI
            Sobotní    jezdecké    závody,    pořádané    TJ Moravan     Brno,     přinesly     úspěch     našemu jezdeckému   oddílu,   kdy   Ing.   Dana   Kuřitková spolu     se     svou     klisnou     QUINSI     získala bronzové    umístění.    V    nejtěžší    soutěži    dne, stupně     S*     s     návazným     rozeskakováním, uspěla   QUINSI   i   když   takto   náročnou   soutěž absolvovala   teprve   potřetí.   QUINSI   je   dcerou velmi   úspěšné   klisny   PAMELA,   s   kterou   Ing. Dana    Kuřitková    slavila    v    nedávné    minulosti vynikající   úspěchy.   Jsme   moc   rádi,   že   spolu se    svou    jezdkyní    pokračuje    tato    dvojice    v úspěšné       činnosti       oddílu       jezdectví       a gratulujeme.
Historický    první    mezinárodní    placku    si    připisují    v    Komeťácké    historii    Vojta    Čupa    s Tomášem   Procházkou   v   deblu   na   FZ   Forza   Tour   ve   Slovinskem   Medvode.   Dnes   zvládli perfektně   zápas   ve   čtvrtfinále   proti   Italskému   páru   a   až   v   semifinále   jim   vystavili   stopku borci z Albionu I tak bronz z takového turnaje je obrovským úspěchem. Gratulujeme
5. 11. 2016 
Bronzové medaile pro naděje oddílu badmintonu SKP Kometa Brno 
5. 11. 2016 
Porsche    arena    v    Německém    Stuttgartu    přinesla    Nicole    další    velký    světový úspěch.   Bronzovou   medaili   z   Mistrovství   světa   v   sálové   cyklistice.   Přemožitelky našla   jen   v   Německých   závodnicích,   je   ovšem   pravda,   že   Německá   sportovní základna   v   tomto   sportu   je   bezkonkurenční.   Naopak   zasebou   nechala   výborné Rakouské   a   Švýcarské   závodnice.   Konkurence   v   tomto   sportu   je   každý   rok   větší, letos   se   mistrovství   zůčastnilo   18   států   a   to   i   Japonsko,   Čína   nebo   Malaisie. A   aby byl   úspěch   ještě   sladší,   přítel   naší   závodnice,   švýcarský   krasojezdec   Martens Yannick vybojoval také bronzovou medaili. Tak je tu bronzový pár, Gratulujeme.
Nicole Frýbortová zářila na Mistrovství Světa