SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2015
15.12.2014 
Nejlepším sportovecem SKP Kometa Brno pro rok 2014 byla 12.12.2014 na Nové Radnici dekorována primátorem Ing. Petrem Vokřálem Bc. SILVIE RYBÁŘOVÁ 29. letá česká reprezentantka Silvie Rybářová jako první česká plavkyně v historii českého plavání ovládla Světový pohár Grand Prix. Tato náročná série sedmi závodů je rozprostřena do 8 měsíců a závodí se v divokých řekách Jižní Ameriky, v teplých vodách Mexika, studených kanadských jezerech až po evropské destinace v Makedonii a v Itálii. Nejkratším závodem v této náročné sérii je 15-ti kilometrový závod v Mexiku a nejdelším pak drsný argentinský závod na 88 kilometrů. A právě v Argentině vykročila Silvie Rybářová skvěle do letošního ročníku Světového poháru, když se ji v únoru podařilo ve slavném argentinském závodu Santa Fe – Coronda na 57 kilometrů vybojovat první vítězství v sérii Grand Prix. V náročném závodě Hernanderias – Parana na „dlouhých“ 88 kilometrů v jihoamerické řece, která v některých místech dosahuje šířky tří kilometrů, dohmátla po 9 hodinách a 44 minutách na druhém místě za vítěznou. Následovalo 15 km v Mexiku. Na začátku prázdninových měsíců putovala česká plavkyně do Kanady, kde se zúčastnila dalších dvou kol Světové série. Legendární St-Jean na 32 kilometrů. Teplota vody se v průběhu závodu pohybovala v rozmezí 14 – 19 stupňů a závod doprovázely vlny, chlad, silné nárazy větru a déšť, což způsobilo Silvii Rybářové podchlazení a po doplavání byla v péči lékařů. O týden později v dalším kanadském závodě v Magogu na 34 km získala další vítězství. Evropskou část Světové série zahájila Silvie Rybářová nejprve účastí na Mistrovství Evropy v Berlíně, kde úspěšně reprezentovala ČR na tratích na 10 a 25 kilometrů. Pět dnů po svém berlínském startu získala další prvenství v Makedonii, kde bojovala na trati 33 kilometrů v jezeře Ohrid. Posledním závodem je legendární mořský závod Capri – Neapol na 36 kilometrů, který měl rozhodnout o celkovém vítězství ve Světovém poháru. Silvie Rybářová si udržela vedení a připsala si životní úspěch a jako první česká plavkyně v historii ovládla Světový pohár Grand Prix. Tři vítězství, dvě druhá místa, jedno čtvrté a jedno páté místo položily základ k tomuto historickému vítězství Silvie Rybářové.
Foto Nová Radnice Foto Nová Radnice
5.1.2015 
Nejmladší lyžaři našeho klubu úspěšně vykročili do roku 2015 Úspěšný první závod  mladých sjezdařů SKP Kometa v Poháru Orlických hor (POH 2015). Dvě první místa a další tři místa v první desítce získali mladí sjezdaři SKP Kometa v prvním závodě obřího slalomu POH, který se jel v Červené Vodě na Bukové hoře. Výsledky v jednotlivých kategoriích : 1.místo                Kudělásková Katrin 1.místo                Hlavoň Jakub 9.místo                Hlavoňová Lucie 9.místo                Hlavoň Ondřej 10.místo              Sobotka Tomáš Uvedené výsledky jsou výsledkem systematické práce trenérů s mládeží a zázemím nového tréninkového centra SKP Kometa v Dolní Moravě. Doufáme v pokračování takových výsledků i vdalších závodech seriálu POH, kde SKP Kometa pořádá v únoru v pořadí 3.závod.
23.1.2015 
Další medaile mladých sjezdařů SKP Kometa ze závodu  v Poháru Orlických hor (POH 2015). Tentokrát se závod POH konal v Českých Petrovicích. Na start se postavilo opět úctyhodných 200 startujících. Závodů se zúčastnili z SKP jen zástupci přípravky a předžáků. Mladší žáci startovali na celostátních žákovských závodech v Karlově. Dařilo se více dívkám než chlapcům, ale všichni bojovali opět naplno. Výsledky v jednotlivých kategoriích : 2.místo                Kudělásková Katrin 11.místo              Krčková Lucie 15.místo              Hlavoň Jakub 19.místo              Hlavoňová Lucie 20.místo              Sobotka Tomáš V průběžném pořadí POH si Katrin Kudělásková drží 1.místo a Jakub Hlavoň je 3. POH pokračuje 29. 1. Večerním závodem v Čenkovicích.
Vydařený závodní víkend na Dolní Moravě
7. - 8.2.2015
Sobota 7. a neděle 8.2.2015 byla na Dolní Moravě ve znamení závodů. Náš partner Rezort Dolní Morava připravil kvalitní sjezdovku a technická četa výbornou trať. Účast v obou závodech byla rekordní, přes 300 závodníků. Lyžaři SKP Kometa se rozhodně neztratili, získali několik medailových umístění. Všem organizátorům patří velké poděkování.
V Českém poháru juniorů v krasojízdě zvítězil v Ondřej Hanzlíček z SKP Komety Brno. Na Českém poháru juniorů ve Zlíně se Ondřeji opravdu dařilo. Závody, které jsou současně také nominační pro Mistrovství Evropy juniorů, nejenom že zvítězil, ale zajel nejlepší výsledek závodů 110,8 bodů a zlepšil si tak i svůj osobní rekord.
23.2.2015 
V   anketě   nejlepší   sportovec   Jihomoravského   kraje   za   rok   2014   se   v   první   desíce   umístili   hned   3 sportovci Komety Brno. Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve čtvrtek 5. března 2015 v Brně vyhlášen horolezec Adam Ondra. Ocenění mu předal hejtman Michal Hašek. Ten ocenil výsledky nejlepších sportovců i obětavou práci jejich trenérů a doprovodných týmů. V první desítce se umístily hned tři sportovci Komety Brno. * vítězka světového poráru v dálkovém plavání Mgr. Silvie Rybářová * držitelka bronzové medaile z MS sálové cyklistiky - Nicole Frýbortová * bronzový z MS a vítěz závodu SP - Jiří Lipták (zastoupený trenerem R. Zaoralem)  Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2014 se uskutečnilo v rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. Jednotlivé nominace navrhla široká odborná sportovní veřejnost. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybrala na základě elektronického hlasování komise složena z expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií.
9.3.2015 
12.3.2015 
East European Cup 2015 - Východoevropský pohár v krasojízdě První   závod   nového   ročníku   mezinárodního   Východoevropského   poháru   v krasojízdě   ovládli   závodníci   SKP   Kometa   Brno   a   to   s   nejméně   20   bodovým náskokem na druhé místo.
Ondřej HANZLÍČEK junioři
Tomáš ROZBOŘIL Elite muži
Nicole FRÝBORTOVÁ Elite ženy
Nicole FRÝBORTOVÁ Tomáš ROZBOŘIL Elite dvojice
JUBILEJNÍ 70. ROČNÍK BĚHU LUŽÁNKAMI S UMÍSTÉNÍM NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ PRO SPORTOVKYNI SKP KOMETA BRNO - SOŇU SVOBODOVOU.   Běh   Lužánkami   patří   k   nejvýznamnějším   tradicím   brněnského   sportu   a   je   druhým nejstarším   během   na   Moravě.   Koná   se   pravidelně   každoročně   od   svého   1.   ročníku   v roce   1946.   Závod   žen   je   dlouhý   6,4km,   hlavní   závod   mužů   je   na   8   kilometrů.   v Letošním   ročníku   velmi   dobře   bojovala   naše   členka   Soňa   Svobodová,   která   se startovním   číslem   337   skončila   v   absolutním   pořadí   na   43.   místě,   z   307   závodnic   se ztrátou   na      absolutní   vítězku:   0:08:25.   Ve   své   kategorii   W45,   v   které   startovalo   23 žen, pak získala stříbrnou medaili za 2. místo časem 00:30:27.           GRATULUJEME!
23.3.2015 
24.3.2015 
Mladí sjezdaři SKP se úspěšně zúčastnili KIDS TROPHY v rakouském Zauchensee.   Na    závěr    závodní    sezóny    se    mladí    sjezdaři    SKP    Kometa    zúčastnili prestižního mládežnického závodu KIDS TROPHY v Rakousku. Tento   obří   podnik,   kde   startuje   každoročně   až   700   závodníků   z   téměř   všech států   Evropy   se   jede   v   Zauchensee   na   spodní   části   sjezdovky   Světového poháru. Závod pořádá stejný tým pořadatelů jako při Světovém poháru a kvalita tratí závodu   včetně   zázemí   v   cílovém   prostoru   má   navodit   pro   mladé   závodníky alespoň částečně atmosféru velkých závodů. Naši závodníci po úspěchu v domácích  závodech i zde zajeli velmi dobře a patří jim dík za vzornou reprezentaci klubu SKP Kometa Brno.   Výsledky KIDS TROPHY RACE : Ročník 2006       2.místo                Katrin Kudělásková Ročník 2006       17.místo              Lucie Krčková Ročník 2004       11.místo              Lucie Hlavoňová Ročník 2002       6.místo                Tereza Hlavoňová Ročník 2002       8.místo                Dora Koudelková
28.3.2015 
East European Cup 2015 - Východoevropský pohár v krasojízdě Závodníci Komety úspěšně pokračují, druhé kolo poháru se konalo 8.3.2015 v Maďarsku (Baj). V kategorii elite ženy - zvítězila Nicole Frýbortová v  mužích - zdravetně indisponovaný Tomáš Rozbořil skončil až třetí, podlehl úřadujícímu mistru světa Niedermeierovi (SRN) i domácímu mistru Maďarska Schönovi. Kategorii elite dvojic open vyhráli Frýbortová s Rozbořilem. Ve    stejný    den    suveréně    vyhrál    Brněnské    předkolo    mistrovství    ČR    juniorů Ondřej Hanzlíček.
30.3.2015 
Celkové vítězství v sérii závodů Pohár Orlických hor získala suverením způsobem naše lyžařka Katrin Kudělásková výkonem 400 bodů. Nechala   tak   za   sebou      všech   64   závodnic   s   náskokem   60   bodů   na   druhou   v   celkovém pořadí.  Neztratili se ani ostatní závodníci čtvrtý skončil ve své kategorii Jakub Hlavoň. Umístění dalších našich závodníků: 13.místo           přípravka dívky                 Lucie Krčková 10.místo           předžačky                         Lucie Hlavoňová 19.místo           přípravka chlapci              Tomáš Sobotka (od února zraněn) 6.místo             ml.žáci                              Ondřej Hlavoň Výbornou   práci   odvedli   také   trenéři   Robert   Hlavoň,   Gabriela   Kudělásková   a   šéf   trenér celého družstva Martin Kudělásek.  
20.4.2015 
Soňa Svobodová z Komety Brno ovládla svou kategorii C1 v běhu  “Brněnská desítka”  a navíc se neztratila ani v celkovém umístění časem 55:15 - 196 misto celkově. Na startu se objevilo 2260 účastníků. Počasí bylo chladnější a vítr také moc nepřál, přesto dosažený čas je výborný.
30.4.2015 
MISTROVSTÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PLAVÁNÍ DRUŽSTEV 2015
MUŽI 1. MÍSTO ŽENY 7.MÍSTO
4.5.2015 
Výkonný výbor Českého olympijského výboru schválil nominaci pro Evropské hry v Baku, které se konají ve dnech 12.–28. června 2015. Na hry se se podívá 130 českých sportovců a 70 členů doprovodu. Český tým vysílá reprezentanty v plavání (vč. synchronizovaného), badmintonu, basketbalu 3x3, plážovém volejbalu, boxu, cyklistice, šermu, gymnastice a moderní gymnastice, judu, karate, rychlostní kanoistice, střelbě, stolním tenisu, triatlonu a zápasu. Nominaci si vybojoval také Vítek Král z SKP Kometa Brno, oddílu boxu ve váze 75kg.
18.5.2015 
Mistrovství   Evropy   juniorů   v   sálové   cyklistice   se   konalo   15.-16.   května   2015   v   Nufringenu   -   v Německu.   A    právě    o    bronz,    kde    o    výsledku    rozhodovaly    pouhé    setiny    bodů    se    odehrál nejnapínavější     souboj     mezi     Ondrou,     francouzem     Jakobcem     Loisem     a     rakušanem Christopherem Schobelem, který měl o 9 bodů vyšší bodovou hodnotu. Ondra   přes   počáteční   smůlu   hned   v   úvodu   sestavy,   kterou   začal   pádem,   znovu   zmobilizoval síly,   cvik   suverénně   zopakoval   a   pokračoval   v   boji   o   medaili.   Svým   obdivuhodným   výkonem   a koncentrací    překvapil    trenéry,    rozhodčí,    vyprodané    cca    dvou-tisícové    hlediště    i    samotné soupeře.   Jeho   sen   a   cíl,   být   třetím   nejlepším   juniorem   na   Mistrovství   Evropy   juniorů   se   mu splnil. Zlato   a   stříbro   patří   zaslouženě   o   3   roky   starším   závodníkům   z   Německa   Nickovi   Langovi   a Maxovi Mautemu.  
ONDŘEJ HANZLÍČEK 15 letý juniorský mistr ČR, člen oddílu krasojízdy SKP  Kometa Brno.   Výkonem 117,55 bodů vybojoval BRONZOVOU MEDAILI na Mistrovství Evropy juniorů.
Ondřej se svou trenérkou Věrou Břínkovou
Jihomoravané obhájili loňské prvenství Brno hostilo další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství ČR 2015 v jezdectví. Poslední   květnový   víkend   se   v   Brně   uskutečnil   další   ročník   Mezinárodního   Policejního mistrovství   České   republiky   2015   v   jezdectví.   Tradiční   akce,   nad   kterou   převzali   záštitu policejní   prezident   brig.   gen.   Tomáš   Tuhý,   hejtman   Jihomoravského   kraje   Michal   Hašek   a primátor   statutárního   města   Brna   Petr   Vokřál,   byla   spojená   také   s   bohatým   doprovodným programem. Po   pátečním   slavnostním   zahájení   na   náměstí   Svobody   probíhaly   v   sobotu   v   jezdeckém areálu   Panská   Lícha   v   Brně   samotné   závody.   Téměř   tři   desítky   jezdců   čekalo   skokové derby    a    trať    dlouhá    1500    metrů    s    náročnými    vodními    a    parkurovými    překážkami.    Po přestávce,   kterou   vyplnily   ukázky   práce   policistů   ze   Speciální   pořádkové   jednotky,   Oddělení služební   kynologie   a   také   vrtulník   Letecké   služby,   začal   pro   diváky   velmi   atraktivní   policejní parkur,    kdy    jezdci    s    koňmi    museli    překonat    dvanáct    speciálních    překážek    a    prokázat odvahu a poslušnost zvířete. Mezi   překážky   simulující   práci   jízdních   jednotek   u   policie   patřil   skok   přes   oheň,   střelba   na terče   nebo   sklopná   lávka.   Celkovou   vítězkou   XVII.   ročníku   "Grand   Prix   Policie   ČR   v   jízdě na    koni"    a    XVIII.    ročníku    "Mistrovství    policie    ČR    v    jízdě    na    koni"    se    stala    Martina Vysloužilová   na   koni   Prestige   z   Oddělení   služební   hipologie   Krajského   ředitelství   policie Jihomoravského   kraje,   která   tak   obhájila   loňské   vítězství   domácích.   Druhé   místo   si   svým výkonem    zasloužil    Grzegorz    Wypchlak    na    koni    Don    Camilo    z    Polska,    a    bronz    získal Miroslav Holý na koni Sacramoso Aurelia z Městské policie Ostrava. mjr. Petra Vedrová, 30. 5. 2015
30.5.2015 
18. ročník Mezinárodního Policejního mistrovství ČR 2015 v jezdectví
Výsledkové listiny
30.6.2015 
Kdyby   nám   někdo   na   začátku   soutěže   řekl,   že   budeme   mít   možnost   hrát   o   titul      do poslední   chvíle,   nevěřil   bych   mu,   říká   Miroš   Šívr   trenér   družstva.   Myslím,   že   se   podařilo nebo    spíše    daří    postupně    zapojovat    dorostence    k    mužům,    že    pozvolna    dochází    k přirozené   obměně   generací,   ale   co   je   nejdůležitější,   stávající   generace   je   stále   hladová po   vysněném   prvním   místě   v   soutěži   mužů   a   to   je   pro   nás   zárukou   pokračování   v započaté práci a pokusit se vše posunout, jak u mužů, tak v soutěži dorostu.     Vám,   sportovní   přátelé,   děkujeme   za   podporu,   bez   které   bychom   dnešních   výsledků nedosáhli   a   pevně   věříme,   že   postupnými   kroky,   které   jsou   měřitelné   v   podobě   lesku kovu na hrudi našich sportovců, vracíme Váš zájem o náš krásný sport vodní pólo.                                                                                                                                                                                                     Miroš Šívr                                                                                             Kometa Brno vodní pólo
Muži vodního póla Komety Brno na nejvyšší stupínek v soutěži I. ligy mužů.
7. 9. 2015 
Ani   tentokrát   počasí   nezklamalo   pořadatele   již   8.   ročníku   Sportovního   dne Městské   policie   Brno.   Brzo   ráno   nás   přivítal   slabý   dešť,   ale   ten   rychle skončil a tak se mohlo sportovat  s plným nasazením. Do   sportovního   dění   se   zapojilo   přes   200   strážníků   ze   všech   oddělení Městské   policie.   V   průběhu   dne   přišli   povzbudit   své   kolegy   i   další,   kterým skončila služba a tak se v areálu vystřídalo 400 strážců pořádku. Akci podpořila také Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra pobočka Brno. Vítěze   dekoroval   vrchní   velitel   Městské   policie   Primátor   statutárního   města Brna   Ing.   Petr   Vokřál,   který   si   také   připomněl   své   sportovní   začátky   v   areálu Sportovního    klubu    policie    Kometa    Brno,    kde    aktivně    závodil    v    oddílu lyžování.      
8. Sportovní den Městské policie Brno
29.9.2015 
Další    kolo    tohoto    mezinárodního    poháru    v    sálové    cyklistice    jednoznačně    opanovali cyklisté   Sportovního   klubu   policie   Kometa   Brno.   V   sobotu   26.září   2015   a   Maďarském Bokodu. Ve všech obsazených kategoriích získali vítězství. Junioři - Ondřej Hanzlíček Dvojice elite: Nicole Frýbortová - Tomáš Rozbořil Ženy elite: Nicole Frýbortová Muži elite: Tomáš Rozbořil  Jen v kategorii juniorek nám zatím chybí závodnice s mezinárodní výkonností.
East European Cup 2015 - Východoevropský pohár v krasojízdě
5. 10. 2015 
Ve   čtvrtek   1.   října   2015   proběhlo   v   Kongresovém   sále   TOP   Hotelu   v   Praze   vyhlášení nejlepších   sportovců   resortu   Ministerstva   vnitra   za   rok   2015.   Součástí   této   slavnosti bylo   i   vyhlášení   nejlepšího   sportovce   PČR.   Jedná   se   o   policisty   zařazené   v   běžném výkonu   služby,   kteří   svůj   sport   provozují   ve   volném   čase.   Sportovcem   PČR   roku   2015 se   stal   Radim   Maděránek   z   Komety   Brno   a   ocitl   se   tak   ve   skvělé   společnosti   Martiny Sáblíkové,    Ondřeje    Moravce    a    dalších    skvělých    reprezentantů.    Radim    získal    v letošním    roce    na    Policejním    mistrovství    světa    v    praktické    střelbě    z    krátkých služebních   zbraní   v   Maďarsku   stříbrnou   medaili   v   jednotlivcích   a   spolu   s   týmem   se stal    mistrem    světa    v    týmové    soutěži.    Slavnostního    večera    se    zúčastnili    kromě nominovaných   sportovců   zástupci   vedení   Ministerstva   vnitra   v   čele   s   náměstkem ministra   vnitra   pro   ekonomiku,   strategie   a   evropské   fondy   Jiřím   Zmatlíkem,   ředitel Centra   sportu   MV   Jiří   Beran,   zástupci   sportovních   svazů,   armádního   sportu   a   další hosté.
Nejlepším sportovcem Policie České republiky se stal Radim Maděránek
Zajímavý rozhovor z účastníky Mistrovství světa ve střelbě najdete zde