SKP Kometa Brno - home AKTUALITY Tomáš Rozbořil, z našeho oddílu sálové cyklistiky, suvereně vyhrál Mistrovství České republiky juniorů. Nechal ostatní daleko za sebou a rozdílem několika tříd opanoval svoji kategorii.  1. Rozbořil Tomáš 152,00 bodů 2. Hanzlíček Ondřej 79,56 bodů 3. Kantor Tomáš 77,2 bodů 14.4.2012 Mistrovství České republiky juniorů - Němčice nad Hanou Rosťa Vítek doplaval v neskutečně nabitém startovním poli 17., 50 vteřin za vítězem. Vypadá to, že neslaný nemastný začátek sezóny v Jižní Americe je zapomenut a Rosťa se dostává do pohody, kterou bude vrchovatě potřebovat v další olympijské kvalifikaci. V závodě žen o tři hodiny později zcela netradičně vedla celých 9 kilometrů naše Jana Pechanová, která se málokdy nechává strhnout k tažení balíku. Jana odtáhla 4 z 6 kol, v pátem kole se ale balík plný favoritek sjel, Jana ho nadále táhla a držela si své tempo. Nakonec dohmátla sedmá, pouhé 3,5 vteřiny za vítězkou a znovu tak letos potvrdila své olympijské ambice. 2.4.2012 Světový pohár v Ejlatu Jihomoravský kraj, na slavnostním večeru v kampusu Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Bohunicích, vyhlásil výsledky ankety o nejlepšího sportovce za rok 2011. Mezi nejleší se zařadily i naši sportovci. V jednotlivcích je to Jana Pechanová, v kategorii seniorský tým, mnohonásobní mistři republiky oddíl plavání Kometa Brno.  24.4.2012 Nejlepší sportovec Jihomoravského kraje V cíli za 3 hodiny 13 minut. Zlato z 15 km závodu FINA Open Water Swimming Grand Prix - Maraton Cancún v Cancúnu Mexiku, zařadila do své zbírky plavkyně Komety Brno. Naše olympionička Jana Pechanová získala v těsné bitvě přes druhou němkou Angelou Maurer cenné vítězství. Čas Jany 3:13:14.21 a druhé Angely 3:13:14.54 rozhodly až cílové kamery. dále klikni na foto  27.4.2012 Jana Pechanová vítěkou světového poháru FINA GRAND PRIX 1.5.2012 Plavci Komety Brno byli úspěšní na Velké ceně Ostravy Přes třicet brněnských plavců bojovalo v ostravském bazénu nejen o vítězství, ale také to byla další možnost pro plnění limitů pro debrecínské Mistrovství Evropy a také možností pokořit limity na londýnské OH 2012. Brněnským plavcům se v této konkurenci dařilo nadmíru úspěšně. Mezi vítěze či medailisty se zařadily nejen stálice jako Martin Verner, Klára Václavíková či Květoslav Svoboda, ale také mladí závodnici jako Jakub Kočař, Jakub Tobiáš, Michaela Kadlecová, Matěj Vobořil a mnozí další. Květoslavu Svobodovi a Jakubovi Kočařovi jen o kousek unikl limit na květnové ME v Debrecínu. Martin Verner překonal rekord VC na královské trati 100 metrů volným způsobem.
16.5.2012
MÁJOVÉ BRNO 2012 – 38. ROČNÍK Mezinárodních plaveckých závodů mládeže
V   sobotu   19.5.2012   od   13:00   a   v   neděli   20.5.2012   od   9:00   se   uskuteční   již   38. ročník    mezinárodních    plaveckých    závodů    mládeže    Májové    Brno.    Jedná    se    o závody   kategorie   “A”   -   žáci   a   žačky   1998   +   1999   a   kategorie   “B”   -   žáci   a   žačky   - 2000   +   2001.   Pokud   máte   zájem   a   blízký   vztah   k   tomuto   sportu,   přijďte   podpořit plavecké talenty na bazén za Lužánkami. Pořad disciplín najdete na tomto odkazu. Akce   se   uskuteční   za   podpory   městské   části   Brno   -   střed   a   společnosti   Starez- sport a.s.
Belgie    -    Gent,    Česká    cyklistická    krasojízda    má    naději    udržet    krok    se světovou   špičkou.   Ukazuje   se   to   na   víkendovém   evropském   juniorském šampionátu    sálové    cyklistiky,    tedy    krasojízdy    a    kolové,    který    probíhá    v belgickém   Gentu.   O   půlnoci   na   sobotu   skončily   napínavé   boje   krasojezdců   v sólové    kategorii    juniorů    bronzovým    úspěchem    18letého    závodníka    SKP Kometa   Brno   Tomáše   Rozbořila.   Sestava,   kterou   mu   složila   trenérka   Věra Břínková,   má   podle   zařazených   cviků   hodnotu   162,6   b.,   Tomáš   ji   zajel   za výsledných 153,59.
19.5.2012
Bronz z Mistrovství Evropy juniorů v krasojízdě díky Tomášovi.
SPORTOVNÍ KLUB POLICIE KOMETA BRNO
Jezdecký    areál    Panská    Lícha    v    Brně-Soběšicích    hostil    15.    Mezinárodní Policejní   mistrovství   České   republiky   v   jezdectví.   Do   soutěže   se   zapojily   tři desítky policistů od nás i ze Slovenska, Maďarska, Německa a Ruska. Ve   dvou   disciplýnách,   skokové   derby,   kde   překonávají   běžné   překážky,   a speciální parkur policejních dovedností, kde koně odolávají rušivým vlivůml. Radek   Šejstal   z   oddělení   služební   hipologie   z   Brna   projel   více   než   kilometr dlouhou   trať   skokového   derby   se   17   překážkami   bez   jediného   trestného bodu a po zvládnutí speciálních dovednosti se stal celkovým vítězem. Podrobnosti o celém mistrovství, foto a video najdete zde
26.5.2012
Mezinárodního mistrovství policie v jezdectví.
Tréninková   líheň   Věry   Břímkové   má   další   výborné   výsledky.   Na   Mistrovství České    Republiky    žáků    ve    Zlíně    vybojovali    její    svěřenci    tři    tituly    mistrů republiky.   Zuzana   Kuchařová   a   Ondřej   Hanzlíček   tak   pokračují   v   letošním roce   výbornými   výkony,   které   přinesli   už   i   mezinárodní   úspěch   a   to   bronz   z ME juniorů. 
18.6.2012
Mistrovství České republiky žáků v krasojízdě přineslo tři tituly pro naše mladé sálové cyklisty.
Velmi   příjemnou   senzaci   nám   připravili   naši   mladí   závodníci   Kuchařová   Hanzlíček.   Jejich   bronzovou   medaili   lze   považovat   za   senzaci.   Dokonale zaskočil   favority,   soustředěnou   jízdou,   ztratili   během   cvičení   jen   6   bodů, skoro    nejméně    ze    všech    účastníků    MEJ,    když    zopakovali    svoji    osobní rekordní lednovou jízdu právě na šampionátu. Nepříjemnou   zprávou   z   mistrovstí   je   výkonostní   pád   naší   odchovankyně Lebánkové   boj   o   medaile   byl   letos   nad   její   síly.   I   když   si   bodovou   hodnotu své    sestavy    předem    snížila    ze    172,2    na    170,4    bodu,    nedokázala    se vyvarovat   chyb.   A   výsledek   151,28   jí   stačil   už   jen   na   nepopulární   čtvrté místo. Medaile si rozebraly závodnice z Německa a Rakouska.
20.5.2012
Nečekaný druhý Bronz z Mistrovství Evropy juniorů v krasojízdě.
Sluníčko   a   Hudba   Hradní   stráže   a   Policie   České   republiky   přivítala   účastníky již   15.   ročníku   Mezinárodního   mistrovství   Policie   České   republiky   v   jízdě   na koni.   Slavnostní   hlášení   převzali,   od   vedoucího   oddělení   služební   hipologie Brno   ppor.   Libora   Blažka,   plk.   Mgr.   Ing.   Miloslav   Machát   náměstek   ředitele krajského   ředitelství   pro   vnější   službu   a   ředitel   Městské   policie   Brno   JUDr. Ing. Jaroslav Přikryl, BA. Součástí    zahájení    byly    také    ukázky    práce    brněnských    strážníků    Městké policie Brno. Podrobnosti k M PČR v jezdectví najdete zde
25.5.2012
Slavnostní zahájení Mezinárodního mistrovství policie v jezdectví.
Reprezentantka    v    dálkovém    plavání,    Silvie    Rybářová,    dosáhla    svého životního   úspěchu.   V   prestižním   světovém   závodu   Capri-Napoli,   který   36km   vybojovala   senzační   3.místo.   Trať   zvládla   časem   7   hodin   20   minut   a 54 sekund. I    další    plavci    Komety    Brno    měli    tento    víkend    pořádně    nabitý    program. Brněnští   plavci   se   představili   nejen   na   olympijské   kvalifikaci   v   dálkovém plavání,   ale   i   na   Českém   poháru   v   dálkovém   plavání,   na   mezinárodních závodech v Grazu či na Mistrovství ČR jedenáctiletých v Brně.
18.6.2012
Silvie Rybářová v prestižním závodu na 36km Capri-Napol skončila třetí.
Jana   se   prosadila   ve   Windermere   a      také   v   Manchesteru,   kde   ve   finiši zdolala   dvě   německé   soupeřky.   Druhá   v   cíli   Isabelle   Haerleová   měla   ztrátu tří   desetin   sekundy,   třetí   Nadine   Reichertová   zaostala   o   0,78   vteřiny.   Další česká plavkyně Barbora Picková obsadila v Manchesteru deváté místo. Jana   po   závodě:   "Oba   závody   mi   po   zranění   zpestřily   předolympijskou přípravu.   A   dvě   vítězství   mi   pozvedla   sebevědomí.   I   když   cítím,   že   forma stále není ideální,"
12.7.2012
Naše dálková plavkyně Jana Pechanová vyhrála v rámci přípravy na olympijské hry dva závody britské série Great North Swim.
8.    7.    -    15.    7.    2012    proběhly,    za    účasti    našich    střelců    Petra    a    Patricie Svobodových,   IV.   Evropské   hery   policistů   a   hasičů   v   Puerto   de   la   Cruz   na ostrově   Tenerife.   Soutěžící   z   celé   Evropy   soutěžili   v   60-ti   různých   sportech. Střelci Komety Brno reprezentovali v disciplínách: Centre Fire UIT ( CF 30+30 ) Centre Fire DUTY ( CF 30+30 ) Police   Action   Pistol   (   PAP   )   -   praktická   střelba   IPSC   -   řešení   reálných střeleckých situací v co nejkratším čase. Podrobnosti k úspěchu manželů Svobodových najdete zde.
24.7.2012
IV. European POLICE & FIRE GAMES 2012. 8 zlatých, 1 stříbrná, 1 bronzová medaile a navíc nový evropský rekord.
Jana    Pechanová    získala    bronzovou    medaili    na    mistrovství Evropy   v   dálkovém   plavání   v   závodě   na   olympijské   trati   10 kilometrů.   V   italském   Piombinu   ztratila   2,8   vteřiny   na   domácí vítězku    a    obhájkyni    prvenství    Martinu    Grimaldiovou.    Od stříbrné    Němky    Angely    Maurerové    českou    reprezentantku dělilo 1,4 sekundy. Uspěli i další plavci Komety Brno. 
12.9.2012
Minulý     týden     se     v     italském     městě     Piombin0     uskutečnilo Mistrovství   Evropy   v   dálkovém   plavání,   které   završilo   letošní dálkoplaveckou     sezónu.     Do     italského     městečka     vyrazila     i sedmička    brněnských    plavců    –    Pošmourný,    Rybářová,    Vítek, Pechanová,   Karel   Baloun   a   nováčci   Jakub   Tobiáš   a   Ján   Kútník. Nejvíce   se   dařilo   Janě   Pechanové,   která   si   z   ME   odváží   dvě bronzové medaile. Evropský   šampionát   v   dálkovém   plavání   odstartoval   ve   středu 12.   září,   kdy   na   plavce   čekala   „olympijská"   trať   10   kilometrů. Nejlepší    česká    dálková    plavkyně    Jana    Pechanová    si    po    OH spravila chuť a dohmátla pro bronzovou medaili. Zlato    brala    domácí    olympijská    medailistka    Martina    Grimaldi,    stříbro    vybojovala    veteránka   Angela Maurer   z   Německa.   Další   brněnskou   nadějí   byla   Silvie   Rybářová,   která   doplavala   na   14.   místě.   Na stejné   trati   v   mužské   kategorii   doplaval   na   21.   místě   Jan   Pošmourný,   další   brněnští   plavci   Baloun   a Kútnik skončili na 25. a 26. pozici. V   závodu   družstev   reprezentovala   Českou   republiku   brněnská   trojice   Tobiáš,   Rybářová,   Kútnik.   Ta nakonec doplavala pro 8. místo. V   intervalovém   závodu   na   5   km,   kde   opět   zářila   Jana   Pechanová,   která   si   v   této   časovce   dohmátla   pro bronzovou   medaili.   V   závodě   ji   předstihly   pouze   obhájkyně   titulu   a   domácí   reprezentantka   Rachel Bruni   a   druhá   v   pořadí,   Řekyně   Araouzu.   Podobně   jako   ženy   i   muži   plavali   stejný   závod   na   5   km. Nejmladší   člen   výpravy   a   nováček   na   ME   Jakub   Tobiáš   si   doplaval   pro   výborné   15.   Místo.   Osmnáctý byl pak Ján Kútnik a jako dvaadvacátý byl klasifikován Karel Baloun. Závěr   programu   ME   v   dálkovém   plavání   obstaral   maratónský   závod   na   25   km.   Pro   skvělý   výsledek   si doplavala    zástupkyně    Komety    Brno    Silvie    Rybářová,    která    korunovala    svoji    úspěšnou    sezónu    4. Místem   na   ME.   Mezi   muži   si   ve   stejném   závodě   doplaval   pro   čtrnácté   místo   Jan   Pošmourný   a   to   i   přes velké bolesti v závěru závodu.
17.9. 2012
16.10. 2012
Obhajoba na jedničnu ! Těsně   před   mistrovstvím   světa   potvrdily   naši   krasojezdci,   že mají    vinikající    formu.    Na    mistrovství    republiky    v    Drásově získaly dva tituly mistrů. Nicole   Frýbortovová   obhájila   loňský   úspěch   a   svou   výbornou jízdou potvrdila své prvenství. Tomáš   Rozbořil   skončil   bohužel   až   třetí   poté   co   se   nevešel do   předepsaného   času   i   když   zajel   svou   jízdu   výborně.   Vítězem   se   stal   Pokorný   z   Drásova   i   přes   6 pádů, přízeň a nepřízeň u rozhodčích je prostě vrtkavá. Vše   si   vynahradily   naši   závodníci   v   závodě   dvojic,   kde krásnou jízdou naprosto dominovali v této kategorii.
záznam z mistrovství.
24.10. 2012
Oddíl   plavání   Sportovního   klubu   policie   Kometa   Brno   ve   spolupráci   s   agenturou GALANT BRNO s.r.o. uspořádal již 44. Velkou cenu města Brna v plavání - GRAN PRIX BRNO 2012. Tato akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA.
záznam televizního přenosu
7.12. 2012
ANKETA “NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA 2012” Primátor Brna Bc. Roman Onderka MBA předal ocenění v anketě o Nejlepšího sportovce města Brna
V anketě hlasovalo celkem 67 odborníků – členů Akademie brněnského sportu. Výsledky: Nejlepší sportovci města Brna 1. Jana Pechanová (Kometa Brno plavání) 2. Jiří Trvaj (Kometa Brno - hokej) 3. Michal Březina (Stadion Brno krasobruslení) 4. Ondřej Cink (Merida Biking Team – horská kola) 5. Jiří Lipták (Kometa Brno – střelba, trap)
Nejlepší sportovní kolektivy města Brna 1. HC Kometa Brno 2. Kometa Brno plavání 3. Ekol team triatlon 4. Kometa Brno, střelecký klub 5. Draci Brno baseball.
5. ročník Mistrovství UNITOP ČR v alpském lyžování Letošní podivná zima nedávala velké šance uspořádat lyžařské závody na vysoké úrovni. Proto bylo velmi překvapivé, když jsme se po deštivém pátku probudili do slunečné mrazivé soboty. Krásné počasí a především kompletně připravený nový lyžařský ski areál Dolní Morava, relax & sport resort přivítal dne 8. a 9. února 2014 účastníky již 8. ročníku Poháru Orlických hor a 5. ročníku Mistrovství UNITOP ČR v alpském lyžování. Dolní Morava patří mezi TOP lyžařská střediska ČR. Náš sportovní klub velmi dobře spolupracuje s vedením tohoto areálu a především se podařilo klubu v areálu vybudovat výborné závodní zázemí a to přímo na sjezdovce. Toto tréninkové centrum mládeže alpského lyžování tak slouží výchově nové generace lyžařů a poskytuje zázemí pro uspořádání kvalitních sportovních akcí. Areál disponuje kvalitními dopravními zařízeními - 2 čtyřsedačkovými lanovkami, 100% zasněžovanými sjezdovkami, které především v této zimně umožnily pořádání kvalitních závodů. 5. ročník Mistrovství UNITOP ČR v alpském lyžování se uskutečnilo pod záštitou generálního partnera "Dolní Morava, relax & sport resort" a za podpory Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra, která také věnovala ceny do závodů dětí. Mistrovství podpořil svojí účastí i prezident Českého svazu lyžařů Lukáš Sobotka. Na regulérnost závodů dohlížela delegátka UNITOP ČR Mgr. Petra Drbohlavová. Kvalitní sněhové podmínky díky technickému sněhu a dobré počasí se staly pokladem pro dosažení kvalitních časů. V kategorii žen bylo pořadí na prvních třech místech: 1. Ing. Jana Zahradníková (Brno) 2. Petra Vrbková (Brno) 3. Jitka Brožková (Brno) Kategorie mužů: 1. Petr Hlavoň (Brno) 2. Robert Hlavoň (Brno) 3. Marian Danos (Praha) Závěrem je potřeba poděkovat všem pořadatelům, rozhodčím a časoměřičům, kteří připravili vynikající podmínky pro bezproblémový průběh soutěží, nejvíce pak technické četě, jež pod vedením předsedy oddílu lyžování  SKP Kometa Brno Ing. Tomáše Brožka odvedla vynikající práci.
9.2. 2014
30.3.2012 Jana Pechanová mistryní Izraele na 5km. V neděli 1. dubna čeká na světovou elitu 3. kolo světového poháru – 10 kilometrů v izraelském Ejlatu. Mezi ní se budou snažit prosadit i naši reprezentanti – Jana Pechanová, Silva Rybářová a Rosťa Vítek, kteří jsou již na místě a nejenže se připravují, ale Jana se před svěťákem zúčastnila právě dnes i Mistrovství Izraele na 5km, které nakonec, na stejné trati jako vloni při mistrovství Evropy (okruh 1.66km), vyhrála v čase 58:31 hod. a získala tak svůj premiérový titul mistryně Izraele (na fotkách přímo z místa od Rosti Vítka a Josefa Nalezeného). dále klikni na foto